Na jutrzejszy wieczór ekipa Pantheon: Rise of the Fallen zaplanowała stream, na którym to pokazana zostanie klasa Szamana.

Już teraz jednak, z zamieszczonego na stronie biuletynu informacyjnego, możemy dowiedzieć się nieco szczegółów o tej klasie i powiem Wam, że zapowiada się ona ciekawie. Z opisu wynika, że Szaman z Pantheon będzie nieco podobny do tych znanych nam z EverQuest, czyli będzie klasą wspierającą, która leczy, daje buffy, osłabia przeciwników, a nawet potrafi skopać im tyłki.

pantheon-shaman

Szamani, dzięki ich zdolnościom pozwalającym na obcowanie z duchami, wykorzystują potężne mistyczne energie, które mogą pomóc uzdrowić i wzmocnić sojuszników, a także osłabić i zniszczyć przeciwników. Chociaż wiele osób uważa, że klasa ta służy jedynie jako wsparcie, to dobrze zagrany szaman może służyć jako jedyny lekarz w każdej grupie. Mimo, że zadawane przez nich obrażenia nie się tak duże jak klasy nastawionej typowo na DPS, to ich duchowy towarzysz (pet) pozwala wypełnić ta lukę.

Shaman nosić może zbroję łańcuchową oraz skórę, a do walki używać maczugi, włóczni, drewnianego kija, a także tarczy.

Na ten moment klasa ta będzie dostępna dla graczy, którzy wybiorą rasy Archai, Ogre oraz Skar, ale lista ta może zostać powiększona.

Jeśli zainteresowała Was ta klasa, to już w ten w piątek, o godzinie 20:00 czasu polskiego, będziecie mogli zobaczyć ja w akcji na oficjalnym kanale Pantheon: Rise of the Fallen na Twitch.tv.

Nowe demo Pantheon: Rise of the Fallen

Może to złudna nadzieja, ale naprawdę chciałabym by w końcu pojawiła się gra MMO, która ponownie zachęci graczy do współpracy, a nie do wiecznego PVP, jak najszybszego wbijania poziomu i samotnej gry…