W piątkowy wieczór twórcy Conan Exiles, czyli studio Funcom, zorganizowało na Twitch.tv prezentacje, na której pokazano tworzenie postaci oraz budowę schronienia.

Pokaz rozpoczęto od stworzenie postaci i już w tej chwili w grze obecnych jest mnóstwo opcji, a ma być jeszcze więcej. Zacznijmy od tego, że do dyspozycji graczy oddanych zostanie czternaście ras, które tak naprawdę niewiele różnią się między sobą i zostały stworzone głównie z myślą o osobach lubiących roleplaying.

20161202_conan-exiles-rasy

Oprócz tego gracze mają do wyboru kilkanaście fryzur, zdefiniowanych twarzy, ale także i mnóstwo opcji pozwalających na zmiany koloru oczu, ust, itd.

Na koniec gracz może wybrać bóstwo, które będzie wyznawać. Nie jest to konieczne, ale niektórzy z bogów oferują graczom znajomość przepisów służących do wytwarzania przedmiotów do celów religijnych, jak na przykład podstawowy ołtarz w przypadku Seta. W grze tej będzie można wyznawać kilka bóstw, lub też skoncentrować się na jednym. To, że warto będzie wierzyć w Bóstwa mogliśmy przekonać się na ostatnim zwiastunie, gdzie zaprezentowano przywołane avatary bogów Mitry i Seta. Do innych z cudów, jakie będzie mógł użyć gracz jest możliwość użycia węży jako strzał. A to wszytko za składanie innych graczy w ofierze…

20161202_conan-exiles-1

Po stworzeniu postaci zaczęła się pokaz standardowych funkcji, jakie znajdziemy w każdej grze survivalowe: zdobycie wody, pożywienia oraz wybudowanie schronienia. Warto dodać iż bardzo ciekawie devsi podeszli tutaj do kwestii głodu i pragnienia, bo po wypełnieniu pasków pożywienia i picia, gracz zyskuje kilkuminutową rezerwę, dzięki czemu nie musi od razu szukać kolejnych zapasów by przetrwać.

Interfejs postaci oraz okno rzemiosła jest nieco podobne do tego znanego nam z ARK: Survival Evolved, ale w tym przypadku gracz nie musi uczyć się każdego przepisu po kolei, ale wybiera grupę, np. wybierając podstawową odzież, otrzymuje się dostęp do przepisów na spodnie, koszulę, buty i nakrycie głowy. Podobnie jest w innych przypadkach.

Twórcy gry podkreślali, że gra zainspirowana została książkami Roberta E. Howarda, jak i filmami osadzonymi w realiach Conana Barbarzyńcy. Zresztą już teraz widać, że tytuł ten będzie rajdem dla graczy lubiących roleplaying i odkrywanie historii związanych z pradawnymi cywilizacjami. Po pierwsze, to po stworzeniu postaci dostajemy listę zbrodni rzekomo popełnionych przez naszą postać, która to generowana będzie losowo.

20161202_conan-exiles-zbrodnie

Po drugie, to każdy przedmiot jaki gracz może wytworzyć lub też znajdzie w grze ma dołączony opis wraz z cytatem. Dodajcie do tego tajemniczą bransoletę na nadgarstku naszej postaci, która podobno nas zabije jeśli będziemy chcieli opuścić granice terenów zamieszkiwanych przez wygnańców, oraz studio, które stworzyło chyba najlepsze misje jakie są dostępne w grach MMO (mowa o The Secret World) i już wiadomo, że będzie ciekawie.

Na starcie gry we Wczesnym Dostępie, który to zapowiedziany został na 31 stycznia, do dyspozycji graczy oddany zostanie biom pustynny, na którym znajdują się tropikalne oazy, wydmy oraz mnóstwo tajemniczych ruin. Z czasem dodane mają zostać kolejne obszary, wierzchowce oraz możliwość nauczenia się podstawowych zaklęć magicznych.

Jeśli chodzi o serwery, to na początku Early Access pomieścić maja one maksymalnie 70 graczy, do dyspozycji których oddane zostaną oficjalne, a także będzie można stworzyć prywatne. Jeśli chodzi o prywatne, to właściciel serwer będzie miał do wyboru mnóstwo opcji począwszy od wyłączenia burz piaskowych, które normalnie zadają obrażenia, aż po znikanie postaci po wylogowaniu, czy też niemożność atakowania baz pod nieobecność gracza. A jeśli wersja wieloosobowa gry Was nie przekonuje, to będzie można wybrać także wersję singleplayer.

20161202_conan-exiles-ustawienia-serwerow

Po obejrzeniu tego streamu – do czego i Was zachęcam, myślę iż Conan Exiles na tą chwilę zapowiada się dość ciekawie. Wiem, że to kolejny Early Access, ale dla studia Funcom jest to być albo nie być, więc jestem w stanie im to wybaczyć.

A co Wy myślicie o tej prezentacji?