Exploity w grach MMO są od dawna zmorą twórców i naprawdę niewiele gier się przez nimi obroniło. Oczywiście gry znajdujące się we Wczesnym Dostępie są chyba bardziej narażone na tego rodzaju zachowania graczy, które znacznie mogą zmienić rozgrywkę – i to w negatywny sposób.

Niestety, exploity nie ominęły survivalu Conan Exiles. Okazuje się, że praktycznie już kilka dni po premierze w grze pojawił się błąd pozwalający na duplikowanie materiałów budowlanych oraz tokenów na avatary bogów. Po ujawnieniu istnienia tego błędu oraz po olbrzymim niezadowoleniu graczy, Funcom zdecydował się częściowe zresetowanie oficjalnych serwerów tej gry.

Dlaczego częściowe? Bo gracze stracą cały swój dobytek, zarówno ten znajdujący się w ekwipunku, jak i stworzone przez nich budowle, ale zachowają dotychczasowy poziom postaci.

Byliście bardzo cierpliwi i bardzo Wam za to dziękujemy. Dziękujemy także za wszystkie Wasze opinie i konstruktywne uwagi. Jako cześć naszej kolejnej aktualizacji, będziemy resetować oficjalne serwery naszej gry. Należy przez to rozumieć, że z serwerów usuniemy Wasz ekwipunek, surowce oraz budowle, ale pozowlimy postaciom zachowac ich dotychczasowy poziom.

Robimy to w celu wyeliminowania skutków niedawno ujawnionych exploitów. Resetowanie serwerów pozwala nam złagodzić konsekwencje tych czynów i wszystkim graczom rozpocząć przygodę od początku. Jest to także powiązane z ogólnym balansem broni, jaki trafi do gry w tej samej aktualizacji.

Reakcja graczy na zapowiedź resetowania serwerów w Conan Exiles jest dość mieszana. Niektórzy uważają, że utrzymanie obecnych poziomów postaci jest pewnego rodzaju nagrodą dla osób, które oszukiwały, podczas gdy inni popierają reset, jako część walki z exploitami i błędami w tytule znajdującym się we Wczesnym Dostępie.

Oto co nowego trafi do Conan Exiles w najbliższym czasie

Także jeśli gracie w Conan Exiles na serwerach oficjalnych, to przygotujcie się, że będziecie musieli zacząć od nowa.

A co Wy myślicie o zapowiedzianym resecie serwerów – dobra decyzja, czy też nie do końca się Wam ona podoba?

Poprzedni artykułAktualizacja do Gloria Victis ulepsza modele zamków
Następny artykułGracze Elder Scrolls Online szykują się na przybycie błaznów
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
dogmaticus83

Przyznam uczciwie, że jeszcze nie widziałem Early Accessu, nad którym devsi pracowaliby tak intensywnie niemal non stop aktualizując. A gra już na wejściu była naprawdę grywalna i ciekawa (zacząłem grać może 3-4 dnia od premiery, czyli pewnie ominęły mnie największe problemy z serwerami 😉 ).

Anyway – dobra gra, przyjemne oderwanie od innych zabawek :).