Sprawy nie wyglądają zbyt dobrze dla Bless Online, nowego MMORPG tworzonego przez koreańskie studio NeoWiz. A miało być tak pięknie…

Może i gra wygląda przepięknie oraz oferuje olbrzymi świat, ale wiadomo także, że ma olbrzymie problemy z optymalizacją, systemem walki oraz kilkoma innymi rzeczami, jak chociażby wszechobecnym PvP przy wejściach do instancji grupowych, które według mnie powinny być nieco zabezpieczone przed ewentualnym „gankowaniem” . Owszem, może i zazdrościłam Rosjanom, że mogli zagrać w Bless Online przez graczami z Zachodu, ale wygląda na to, że Aeria Games miała rację opóźniając premierę tej gry do czasu poprawienia rzeczy, które według nich mogą nam się nie spodobać.

Aeria Games wyjaśnia opóźnienie premiery Bless Online

Okazuje się, że gra nie zrobiła w Rosji takiej furory jak spodziewał się jej tamtejszy wydawca firma 101XP. I prawdę powiedziawszy, to sam wydawca mógł się do tego przyczynić, gdyż z tego co wiem, to brakowało komunikacji ze społecznością tej gry.

No cóż, co by nie mówić, decyzja została podjęta i zgodnie z wczorajszym komunikatem, Bless Online Rosja zamknie swoje beta serwery już 25 maja, celem rewizji projektu. Na jak długo? Nie wiadomo, ale jeśli gra powróci w przyszłości, to będzie w znacznie ulepszonej wersji.

W zeszłym roku uruchomiliśmy w Rosji długo wyczekiwane MMORPG Bless. Zarówno gracze, jak i firma, mieli wielkie nadzieje dla tego tytułu, które niestety nie zostały zrealizowane.

Gracze nadal mogą logować się do Bless Online Rosja i to co może pocieszyć fanów tego tytułu, to wszystkie zaplanowane do 24 maja eventy z pewnością się odbędą.

Wygląda na to, że firma 101XP czuje się także po części odpowiedzialna za wyłączenie serwerów i dlatego też zaoferowała graczom refundację pieniędzy, które wydali grając w Blass Online. Jeśli zdecydowaliście się na zakup pakiety założycielskiego lub też innych rzeczy, jakie dostępne były w Cash Shop, to wniosek o refundację można składać jedynie do 25 czerwca. Wszelkie pytania i odpowiedzi związane z zamknięciem serwerów oraz ewentualna refundację, znajdziecie na rosyjskiej stronie głównej gry.

A cóż pozostało nam? Czekamy na informacje dotyczące Zachodniej wersji Bless Online i miejmy nadzieję, że może będzie to już ta ulepszona wersja gry,  nad którą od jakiegoś czasu pracuje studio NeoWiz.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Archax

Jak ten system walki jest spoko Q.Q. Taki old schoolowy. I no płacz, że open world PvP, ehhh, EHHHH. I rip testowanie, na rusku już lagi były na KR to będzie masakra Q.Q.

PST

To w tej chwili jedyne mmorpg, na jakie cierpliwie czekam i może spróbuję. Dzięki za wszelakie informacje na jej temat!

Kinya Turbgroszka

dzieki za zaglądanie do mnie 🙂

Sassinak

system walki jest spoko, można zarówno jak w Lieange 2 grac jak i wsadem, kto co woli. system open world…..najlepszy od L2…..to ze można było się lać dosłownie wszędzie było zarówno wku…..ale i zajebiste;] L2 niestety umarło, bo officjal jest przekombinowany już a prywaty powstają już bez pomysłu tylko dla kasy byle GM shop postawić, dlatego liczę ze jednak ten bless europejski powstanie bo na prawdę dobrze się prezentuje jako sam system:)