Chociaż tempo zbiórki funduszy na Ashes of Creation nieco spowalnia, to i tak w ciągu pierwszego tygodnia twórcom gry udało się zebrać ponad 1.400.000 dolarów od prawie 8.000 fanów.

Dzięki temu osiągnięto już trzy cele dodatkowe, która zapewnią przyszłym użytkownikom dostęp tawernowych gier, kociaków i szczeniaczków, a także wierzchowców przeznaczonych dla grupy graczy. Kolejne cele dodatkowe obejmują unikalne skórki na broń i ubiór dla osób wspierających projekt na Kickstarter, a także statki morskie i podwodne środowiska, które z pewnością przypadną do gustu graczom lubiącym zwiedzanie. Najnowszy ujawniony cel dodatkowy to Underrealm, czyli świat pod ziemią obejmujący faunę, florę oraz reaktywne nody, które będzie można rozbudować.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak to możliwe, aby grę z tak złożonymi systemami i założeniami, można było stworzyć za jedyne 750.000$, które były pierwotnym celem kampanii. No cóż, jeśli też się nad tym zastanawialiście, to z pewnością zainteresuje Was odpowiedź na to pytanie. Okazuje się, że nie jest to możliwe… Całe szczęście, że założyciel studia Intrepid – Steven Shariff, jest nie tylko wielkim fanem gier MMO, ale i dość majętną osobą. To właśnie on finansuje ten projekt i zgodnie z informacjami, jakie ujawnił w wywiadzie dla MassivelyOP, zdecydował się on przeznaczyć na niego 30 milionów dolarów.

Projekt jest finansowany przeze mnie. To będzie większa gra i mająca więcej zawartości niż na przykład Crowfall, i nasz budżet oraz fundusze to odzwierciedlają. Podstawowa wersja gry, która obejmuje wszystkie prezentowane przez nas funkcje kosztować będzie około 30 mln $. Kickstarter i wszelkie inne formy zbierania funduszy, w jakie możemy się zaangażować, tylko zwiększy ten budżet, dodając większy zakres do niektórych systemów, jakie będziemy ujawniać w trakcie rozwoju gry.

I teraz zastanawiacie się pewnie – to po co kampania na Kickstarter? Zgaduję, że głównie w celach marketingowych…

To jak mamy kwestie finansowe Ashes of Creation za sobą, warto przyjrzeć się wierzchowcom, jakie otrzymają osoby, wspierające ten projekt na Kickstarter: trzy wersje koni, muł do noszenia towarów handlowych oraz mount szybujący, który dodatkowo zmienia barwy.

A co Wy myślicie o Ashes of Creation? Wsparliście może ten projekt?

4 KOMENTARZE

  1. Dalej niema żadnych gameplay’i cała gra sklada się z renderowanych UT4 cut-scenek i masy marketingu. Dlaczego gracze dalej sie nabieraja na kickstartery?

Comments are closed.