Na oficjalnym forum Escape from Tarkov pojawił się nowy dziennik developerów ze studia Battlestate Games, w którym wyjaśniono nad czym pracują twórcy przygotowując grę do beta testów.

Twórcy tej strzelanki z elementami survivalu i RPG, pracują obecnie nad kilkom kluczowymi funkcjami, które są blisko ukończenia. Oznacza to, że zapowiadane od dawna beta testy Escape from Tarkov zbliżają się wielkimi krokami.

Zerknijmy więc nad czym konkretnie pracuje obecnie studio Battlestate Games:

  • Optymalizacja – postanowiono zwrócić większą uwagę na ten aspekt gry. Zidentyfikowano główne problemy oraz rozpoczęto prace nad optymalizacja animacji, ekwipunku i wewnętrznych systemów gry. Warto wspomnieć również o przeniesieniu gry na nowszą wersję silnika Unity, co otworzyło twórcom gry drogę do jeszcze lepszej optymalizacji.
  • Zadania – już niedługo do gry dodane zostaną pierwsze zadania, co pozwoli projektantom na przetestowanie tej funkcji przed jej dalszym rozwijaniem. W pierwszej kolejności wprowadzone zostaną zadania od handlarzy, dzięki którym będzie można zdobyć walutę, rzadkie nagrody oraz zasoby.
  • Ubezpieczenie – ta funkcja zadowolić ma osoby, które idą na rajd mając najlepszy ekwipunek i boja się utraty ich ciężko zdobytych przedmiotów. Dzięki ubezpieczeniu gracze zyskają szansę na odzyskanie ekwipunku. Tylko szansę, gdyż ubezpieczenie zwróci jedynie te przedmioty, które nie zostały zabrane przez inne osoby w tej lokacji.
  • Łupy i ekonomia – kolejna aktualizacja gry doda nowe przedmioty na wymianę, nowe medykamenty, nowe miejsca w których pojawiać się będą łupy oraz ogólny balans ekonomii. Ekipa pracuje obecnie nad dodaniem do gry zestawów naprawiających pancerze oraz broń, narzędzi do ostrzenia broni białej, nowymi kamizelkami oraz pojemnikiem na mapy i przedmioty potrzebne do zadań.
  • Broń – już niedługo do gry dodane zostaną nowe załączniki do broni oraz pistolet maszynowy.
  • Nowe lokacje – trwają prace nad ukończeniem lokacji Linia Brzegowa, której zdjęcia obejrzeć możecie tutaj.
  • Czat globalny – kończone są prace nad implementacją czatu globalnego.
  • Naprawa licznych błędów.

Jak widać, praca wre w ekipie Escape from Tarkov. Niestety nadal nie podano, na kiedy zaplanowano rozpoczęcie beta testów.

Kolejna wielka lokacja do Escape from Tarkov

Więcej informacji na temat prowadzonych prac znajdziecie na stronie.