Fortnite, gra akcji z elementami budowania, od studia Epic Games, zapowiedziana została w 2011 roku, ale pierwsze testy rozpoczęto dopiero w 2015 roku.

Trochę czasu już minęło i twórcy gry w końcu zdecydowali się na jej premierę, ale na razie we wczesnym dostępie. Niestety, do 20 lipca osoby biorące udział w zamkniętych testach obowiązuje NDA, więc na ten moment mogę podać Wam jedynie oficjalne informacje.

Pewnie zastanawiacie się czym konkretnie jest Fortnite?

Powiem Wam tak – jest to gra, w której zadaniem graczy jest zbieranie surowców oraz budowa fortów, które mają pomóc w przetrwaniu kolejnych, coraz mocniejszych fal atakujących przeciwników. Fortnite w bardzo zabawny sposób łączy w sobie survival, budowanie fortów, strategię oraz drużynową strzelankę.

Świat Fortnite jest ogromny. Wykorzystuje połączenie automatycznego generowania krajobrazu oraz ręcznie tworzonych „fragmentów układanek”, co w efekcie zapewnia ciekawe miejsca do eksploracji. Niemal wszystko można zniszczyć, żeby otrzymać łupy i materiały rzemieślnicze. Twórzcie potrzebny wam sprzęt, wtedy gdy będziecie go potrzebować. Opanowanie umiejętności zarządzania trudnymi do zdobycia zasobami to ważny element Fortnite. 

Fortnite wykorzystuje wiedzę Epic Games na temat spluw i dorzuca do tego przypominający Diablo system RPG. Mamy tu niezły asortyment pukawek: snajperki, wyrzutnie rakiet, lasery i strzelby, a wszystko to w znanych wszystkim kolorach rzadkości. Zapewniliśmy wam też cały stos broni pomocniczej i do walki w zwarciu: miny, katany czy moja ulubiona zabawka: zasilany rakietowo młot. Poza bronią gracze mogą też zdobywać obrońców. Ci specjalni bohaterowie niezależni pomogą wam obronić teren przed hordami zombiaków.

System budowania w Fortnite może być wykorzystywany zarówno przed walką, jak i w jej trakcie. Chcecie machnąć szybko ścianę? Wystarczy użyć kilku przycisków. Wolicie stworzyć bardziej imponujące budowle? Narzędzie do edycji zapewnia wam mnóstwo możliwości. Możecie stawiać różne ogrodzenia, okna, schody, rampy oraz drzwi. Oprócz tego podczas tworzenia macie do wyboru trzy materiały o różnych właściwościach: drewno, kamień i metal. Odpowiednie budowle wzbogacone o tworzone przez was zabójcze pułapki mogą wyeliminować potwory, zanim te w ogóle dotrą do ścian fortu! Metoda obrony zależy wyłącznie od was. 

Gracze otrzymają do wyboru kilka klas postaci:

  • Przybysze, czyli odkrywcy odpowiedzialni za rozstawianie zaawansowanych pułapek;
  • Żołnierze, specjaliści od obsługi broni dystansowej;
  • Ninjowie, eksperci od mobilności i walki w zwarciu;
  • Budowniczy, mistrzowie budowania fortów i kontroli tłumów.

Oficjalna premiera gry zapowiedziana została na 2018 rok. Fortnite zadebiutuje we wczesnym dostępie na PC, PlayStation 4 i Xbox One już 25 lipca. Osoby, które już teraz zdecydują się na zakup pakietów fundatorów, otrzymają dostęp do gry 21 lipca. Wszyscy dotychczasowi testerzy, którzy zdecydują się na zakup pakietu, będą mogli zagrać już 20 lipca.

12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dorian Ni

i podobno gierka miała być F2p ;/ :/ :/ xdddd

Kinya Turbgroszka

będzie, po premierze 🙂

Agoidd

Świetne!!! Da się grać samemu albo w dwie osoby czy trzeba mieć 4-osobowa ekipkę?

Przemo Kady

Ciekawie się zapowiada.

Kinya Turbgroszka

spokojnie samemu, ale ja nic nie mówiłam. Ech a od roku próbowąłam wcisnac ludziom kody do alpha testów i nikt nie chciał. Szkoda, bo teraz juz nie działają 🙁

Drake84pl

Podoba mi się grafika, styl, wygląd postaci i ogólnie cała otoczka, ale już sam gameplay jest taki se, trochę monotonny. No i obawiam się tego budowania w kilka osób, bo jak wiadomo „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść” a gdzie kilku architektów tak kłótnie i rudera a nie współpraca i solidna budowla. Ale wypróbuję jak nadarzy się okazja.

Kinya Turbgroszka

To tak nie wygląda do końca 😛

Drake84pl

A jak? 🙂 ty już zapewne grałaś więc napisz jak wyglądają twoje doświadczenia.

Kinya Turbgroszka

NDA, więc do 20 lipca nie mogę 🙁

Drake84pl

Dziwne to NDA skoro niektóre portale postują już swoje wrażenia i nagrania z alfy a wam nie pozwolili. Pewnie sypnęli groszem 🙂

Kinya Turbgroszka

Wiesz, ja nie jestem żadnym wielkim portalem tylko malutkim blogiem/strona prowadzoną przez jedna osobę, więc nie mam takiego przebicia, jak Ci co mają milion odwiedzin miesięcznie. Moje 25.000 to pikuś i niestety liczba ta rośnie bardzo wolno 🙁 Poza tym nie wiem jakie portale postują, ale co niektórzy mogą łamac NDA i mieć to w d…

Drake84pl

Wątpię aby takie giganty jak GameSpot (który zapostował na swoim kanale filmik) i polski Eurogamer (który krótko opisał testy alfa) nie przejmowali się NDA i je celowo złamali, po prostu dali w łapę i dostali pozwolenie 🙂 albo Epic Games są tak nie w porządku że wielkim pozwolili a maluczkim nadal zabraniają.