Dobra wiadomość dla posiadaczy The Secret World: będziecie mogli nieco wcześniej zagrać w Secret World Legends!

Studio Funcom zamieściło wczoraj wieczorem na swoich portalach społecznościowych – no bo po co korzystać z sekcji „News” na stronie głównej gry, następująca informację:

Dziękujemy za wsparcie w TSW, zapraszamy do Secret World Legends już 23 czerwca!

Jak się można było tego spodziewać, informacja ta spotkała się z lawiną pytań typu: ale kto może się logować, czy to początek się open beta, a może zniesione zostanie NDA? Całe szczęście, że jest Twitter i można odpowiedzieć na te oraz inne pytania – i po raz kolejny pytam: dlaczego informacje te nie zostały zamieszczone na oficjalnej stronie gry?

Wracając do wcześniejszego startu w Secret World Legends. Okazuje się, że każdy posiadacz The Secret World będzie mógł zalogować się do Secret World Legends, oczywiście pod warunkiem, że ich konto nie zostało w przeszłości zbanowane.

To nie koniec dobrych i nieco lakonicznych wiadomości studia Funcom, zamieszczanych na Twitter…

9 czerwca, każdy posiadacz aktywnego konta The Secret World, otrzyma zaproszenie do beta testów Secret World Legends.

Co to oznacza aktywne konto? Czy musi być opłacona subskrypcja w TSW? O co konkretnie chodzi? Nie tylko ja miałam takie pytania, ale i wiele innych osób. Okazuje się, że w tym przypadku aktywne konto w The Secret World, to konto, na którym gracz zalogował do gry w przeciągu ostatnich 30 dni.

Dobra wiadomość jest taka, że wśród licznych pytań i odpowiedzi na Twitterze, znalazłam także informację, że dzisiejsze zaproszenia do beta testów wysłane będą także do wszystkich osób, które na stronie Secret World Legends zapisały się do beta testów. Więc jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, a chcielibyście wypróbować SWL, to możecie zapisać się teraz i może uda się Wam otrzymać zaproszenie.

Mam jednak dwie złe wiadomości związane z beta testami Secret World Legends. Pierwsza jest taka, że mimo iż do premiery gry pozostało kilkanaście dni, to jak na razie studio Funcom nie zniosło NDA i nie wiadomo, kiedy zostanie ono zniesione. Nie zdziwię się, jeśli nastąpi to dzień wcześniej. Druga natomiast dotyczy całkowitego resetu gry przed premierą, a to oznacza, że stracicie postacie stworzone w czasie beta testów.

Jeśli o mnie chodzi, to nie mam zamiary brać udziału w beta testach. Zagram w Secret World Legends dopiero gdy zniesione zostanie NDA i będą mogła zagrać wspólnie ze znajomymi, którzy nie posiadają The Secret World.

Jest to naprawdę zastanawiające, że ekipa Conan Exiles ma taki dobry kontakt ze swoją społecznością oraz doskonale przekazuje wszelkie informacje, podczas gdy ekipa Secret World Legends jest po prostu do bani pod tym względem.