Już od momentu ogłoszenia Secret World Legends, studio Funcom wielokrotnie podkreślało, że walka w tej grze będzie zupełnie odmiennym doświadczeniem od tej znanej nam w The Secret World.

W najnowszym zwiastunie tej gry w końcu możemy zerknąć na odnowiony system walki oraz przerobioną mechanikę dostępnych broni.

Zacznijmy od tego, że Secret World Legends porzuca walkę z celowaniem za pomocą TAB, na system wymagający od graczy umiejętnego wykorzystywania widocznego na ekranie celownika, co sprawić ma, że walka stanie się bardziej dynamiczna. Co ważne, to użytkownicy będą mogli zmienić widok z kamery oraz wygląd znacznika wskazującego cel.

Jednak najważniejszą zmianą jest sposób, w jaki będą działać bronie. Każda z dostępnych w grze broni będzie mieć unikalną mechanikę.

Dla przykładu, zaprezentowana kilka dni temu magia żywiołów ma pewnego rodzaju miernik ciepła, który zwiększa obrażenia zadawane atakami ognia i piorunami, ale tylko pod warunkiem, że postać się nie przegrzeje. Na nowym zwiastunie zobaczyć możemy mechanikę strzelby, która związana jest z losowo przydzielana amunicją mającą różne właściwości. Zużycie sześciu naboi, załaduje nam kolejna partię amunicji związaną z używanymi przez postać zdolnościami. Im więcej umiejętności związanych z danym typem, tym większa szansa, że otrzyma się podobną amunicję. W przypadku katany, każdy atak buduje energię chi, którą można użyć do odbudowania Spirit Blade i każdy z ataków zadawać będzie przez jakiś czas dodatkowe obrażenia.

Wygląda to naprawdę fajnie i chociaż przyzwyczaiłam się już do nieco drętwej walki w The Secret World, to z niecierpliwością czekam na możliwość wypróbowania ulepszonego systemu w Secret World Legends. Boję się tylko, że losowość dodatkowych bonusów, którą dodano do niektórych mechanik, może nie do końca przypaść mi do gustu. No cóż, zobaczymy, a tymczasem obejrzyjcie najnowszy zwiastun i napiszcie, co Wy myślicie o tych zmianach.

Darmowe Secret World Legends będzie miec premierę 26 czerwca, a od 31 lipca dostępne będzie także i na Steam.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.