Jeśli jesteście fanem The Secret World, który jakimś cudem nie wypróbował do tej pory odnowionej i darmowej wersji tej gry – Secret World Legends, to czas najwyższy abyście to zrobili.

Tak naprawdę to już od piątku do Secret World Legends zalogować się mógł każdy chętny. Pomimo zapowiedzi studia Funcom, że wcześniejszy start dostępny jest jedynie dla posiadaczy The Secret World i osób, które zapisały się do beta testów, serwery zostały udostępnione dla wszystkich osób zainteresowanych tym tytułem. Niestety, nie obyło się bez problemów.

Po pierwsze to jeśli myślicie o tym, aby zaktualizować The Secret World i sprawdzić swoją garderobę, zanim przetransferujecie ją do Secret World Legends, to mam dla Was złą wiadomość: dotychczasowy launcher TSW, automatycznie zmienia się na SWL, a to oznacza tylko jedno – bałagan w plikach. Na szczęście można temu zaradzić. Aby móc zaktualizować The Secret World, musicie pobrać nowy launcher z tego miejsca i zainstalować do go innego katalogu. Następnie skopiujcie pliki z tego folderu do Waszego katalogu z TSW i uruchomcie ponownie launcher.

Kolejnym problemem okazały się osoby, które w czasie weekendu postanowiły wykorzystać błąd związany z wymianą Aurum (waluta premium) na Exchange oraz Domem Aukcyjnym. Z tego powodu Secret World Legends był niedostępny przez większość niedzieli, wszelkie zmiany związane z Aurum zostały wycofane i wróciły do stanu początkowego, a osoby wykorzystujące ten błąd zostały zbanowane. Dom Aukcyjny i Exchange są niedostępne do momentu, kiedy twórcy usuną ten błąd.

Dobra wiadomość jest taka, że mamy już za sobą oficjalną premierę Secret World Legends. Możecie się logować do tej darmowej wersji The Secret World, ale zanim to zrobicie, to muszę Was uprzedzić: jest to gra, jak żadna inna na rynku. Jeśli nastawiacie się na wyścig aby jak najszybciej osiągnąć maksymalny poziomu, to grając w ten sposób, wiele tracicie. The Secret World, i jego młodszy odpowiednik Secret World Legends, oferuje niesamowite misje śledcze, rozwiązywanie zagadek i puzzli, wciągające historie oraz tonę zabawy, jakiej nie znajdziecie w żadnej innej grze MMO. To nie jest łatwa gra, ale mam nadzieję, że ją wypróbujecie 🙂

Secret World Legends jest darmowy i możecie go ściągnąć stąd, a pod koniec lipca zostanie udostępniony także i na Steam. Jeśli chcecie pomocy w misjach – chociaż mam nadzieję, że będziecie próbować sami je rozwiązać, to polecam TSWDB.

A poniżej zamieszczam zwiastun premierowy Secret World Legends. Mam nadzieję, że spotkamy się w Kingsmouth 🙂