PlayerUnknown’s Battlegrounds jest niezwykle popularna strzelanką, która w marcu zadebiutowała na Steam Early Access i okazała się niezwykłym sukcesem.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że produkcja ta zadebiutuje jeszcze w tym roku na Xbox One, a dzisiaj Brendan Greene ujawnił kolejne szczegóły dotyczące przyszłości tej gry.

Już w niedługim czasie gracze PlayerUnknown’s Battlegrounds będą mogli przeskakiwać pojawiające się na ich drodze przeszkody, takie jak płoty, czy też samochody, a do tego wspinać się na mury. Studio Bluehole ulepszyło także system pogodowy, dzięki czemu do gry zawita mgła oraz efekty związane z zachodem słońca. Należy wspomnieć jeszcze o trwających pracach związanych z optymalizacją i wydajnością grą, które są priorytetem dla ekipy PUBG.

Trwają także prace nad dwoma nowymi mapami. Pierwsza z nich, umiejscowiona zostanie w Peru na pustyni pełnej wydm i pokrytej ruinami, a na drugiej – wyspie na Adriatyku, gracze zobaczą śnieg. Oprócz tego developerzy dodadzą kolejny, super-mocny na bliskim i średnim dystansie karabin szturmowy, którego znaleźć będzie można jedynie w skrzynkach – OTs-14 Groza.

Mamy też nowy zwiastun, który zamieszczam poniżej. Miłego oglądania!