Studio Snail Games w końcu ogłosiło date premiery Dark and Light na Steam Early Access – i stanie się to szybciej niż zakładałam. Czyżby twórcy poczuli się zagrożeni?

Już jutro – w czwartek, 20 lipca, fani zapowiadanego od dawna Dark and Light, będą mogli uzyskać dostęp do tej gry i rozpocząć swoje przygody w świecie Archos. Tytuł ten łączyć ma w sobie elementy MMO, survivalu, sandboxa i RPG oraz oferować będzie całą masę interesujących funkcji:

 • Ujarzmij żywioły – odkryj, wytwarzaj i używaj dziesiątki potężnych magicznych zaklęć przeciwko stworzeniom zagrażającym Archos,
 • Wielki świat – eksploruj świat odkrywając lodowe góry, gęste lasy, lewitujące wyspy, ukryte jaskinie, regiony wulkaniczne i wiele innych zakamarków;
 • Zbuduj dom – dołącz do jednej z trzech frakcji, zbuduj swój dom i zdobądź dominacje w Archos;
 • Wybierz stronę – wspieraj Światło lub Mrok, wypełnij świat potężnymi mrocznymi stworzeniami lub też oczyść go z nich używając światła;
 • Oswój stworzenia – prawie każdą napotkana istotę można oswoić i nawet legendarne smoki będą wykonywać Twoje polecenia.

Niestety, jak to w przypadku gier we wczesnym dostępie bywa – nie ma nic za darmo. Cena Dark and Light ustalona została na… 29,99 Euro. Wydaje mi się, że jest ona nieco wysoka, ale zważywszy na to, jak ostatnio wzrosły ceny za ARK: Survival Evolved – a przecież gra ta należy do tej samej firmy, to można było się tego spodziewać.

Z okazji premiery opublikowano także nowy zwiastun, który zamieszczam poniżej.

Bestiariusz w Dark and Light

Ktoś z Was ma zamiar zakupić ten tytuł już teraz, czy też na razie się wstrzymujecie?

6 KOMENTARZE

 1. Jeśli jest tak jak czytam, czyli jeden świat dla setek graczy (ok 40k km2 ) to się skuszę. Jeśli jednak instancjonowany na serwery po kilkadziesiąt osób to podziękuje .

 2. Właśnie zdecydowałem, że nie kupię.
  Jakoś czuję, że nie będzie tutaj ani prawdziwej multiplayerowej rozgrywki, ani poważnego survivalu. Obejrzę gameplaye i może kiedyś się zdecyduję, ale jak na razie nawet przestało to dla mnie wyglądać ciekawie.
  Grafika również, przynajmniej na znalezionych gameplayach nie powala. Ładne screenshoty da się zrobić w każdej grze, za to dziwne animacje postaci i trawy nie znikną z dnia na dzień.

Comments are closed.