W środę na serwery Fortnite Battle Royale trafiła aktualizacja 4.5, a wraz z nią nowa broń i dwa nowe tryby okresowe. Jednym z nich był wyczekiwany przez wielu graczy tryb treningowy Plac Zabaw.

Niestety, popularność tego trybu, odbiła się w bardzo negatywny sposób na serwery Fortnite Battle Royale odpowiedzialne za dobieranie graczy. Dlatego też zaledwie kilka godzin po jego wprowadzeniu, został on wyłączony przez twórców gry, którzy do tej pory ciężko pracują nad rozwiązaniem związanych z nim problemów.

Jednym z rozwiązań jest podział serwerów dobierania graczy na te dedykowane Placu Zabaw oraz te odpowiedzialne za dobieranie graczy w innych meczach w Fortnite Battle Royale.

Niestety, na ten moment nadal nie wiadomo, kiedy tryb Plac Zabaw powróci do Fortnite Battle Royale.

Także i drugi tryb dodany do gry wraz z aktualizacją 4.5 – Ostateczne Starcie dla drużyn 12-osobowych, został dzisiaj wyłączony. Po wysłuchaniu opinii graczy, studio Epic Games podjęło decyzję, że tryb ten jednak nie jest w stanie, w jakim chcieliby aby był.

Zamiast niego aktywowano Ustawki 50 vs 50.

Tym razem w trybie tym gracze znajdą:

  • dwa razy więcej podwójnych pistoletów;
  • dwa razy więcej odbijaczy;
  • 50% więcej zbieranych surowców;
  • burze z wersji2 50 na 50.

Wygląda na to, że ostatnia aktualizacja do Fortnite Battle Royale była nieco pechowa. Z drugiej strony, może to znak, że Epic Games powinien zwolnić tempo wprowadzania kolejnych nowości do gry?

A tymczasem na jutro, na sobotę 30 czerwca, na godzinę 19:30 czasu polskiego (lub 20:30 bo czas podano w CET i nie wiem czy to nie błąd), Epic Games zapowiada super specjalne wydarzenie. Wystarczy dołączyć do meczu chwilę przed tą godziną i spojrzeć w niebo o podanej godzinie, by zobaczyć coś specjalnego” co wydarzy się tylko raz… Czyżby złoczyńcy mieli zamiar odpalić rakiety? A może to właśnie wtedy spadną one na mapę?

Jeśli chcecie się przekonać o co chodzi, to musicie zalogować się w tym czasie do gry 🙂

Poprzedni artykułH1Z1 na PS4 dodaje mechanikę podnoszenia graczy oraz naloty
Następny artykułFractured Lands szykuje się do debiutu na Steam Early Access