Ledwie kilka godzin temu napisałam, że po zastosowaniu nowej technologii tekstur dla ziemi, PlayerUnknown’s Battlegrounds będzie wyglądał jeszcze ładniej, a tu się okazuje, że to nie koniec informacji związanych z ulepszeniami wizualnego aspektu tej gry.

Brendan „PlayerUnknown” Greene zdradził, że ta niezmiernie popularna strzelanka Battle Royale otrzyma wsparcie Nvidia HBAO+, jednaj z najbardziej imponujących metod cieniowania. Funkcja ta już niedługo trafi do gry, dodając realistyczne oświetlenie i cienie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Zgodnie ze słowami przedstawicieli Nvidia, firma ta wysłała ekipę inżynierów do studia Bluehole, która ma pomóc zaimplementować najnowszą grafikę oraz technologię symulacji fizyki w tej grze. Dodatkowo twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds uzyskali prawo do darmowego korzystania z bibliotek efektów Nvidia. Współpraca ta skutkować z pewnością będzie wzrostem wydajności na kartach graficznych Nvidia, zwłaszcza na tych z serii 10.

Poniżej galeria zdjęć przedstawiających te zmiany – wyłączona funkcja HBAO+ po lewej, włączona po prawej (kliknijcie na zdjęcie, aby je powiększyć).

Porównanie zdjęć w 4K znajdziecie tutaj.

Dodatkowo firma Nvidia ogłosiła także, że funkcja ShadowPlay Highlights pojawi się w PlayerUnknown’s Battlegrounds. Dzięki niej, najlepsze momenty rozgrywki będą identyfikowane przez grę i automatycznie nagrywane – niezależnie od tego czy jest to zdobycie osiągnięcia, czy też jedna z rozmaitych form uśmiercenia przeciwnika. Dzięki temu, że chwile te rejestrowane są automatycznie, gracze będą mogli skupić się na rozgrywce zamiast na nagrywaniu filmów. Oczywiście funkcja ta dostępna będzie jedynie dla posiadaczy kart graficznych Nvidia.

I jak Wam się podobają zapowiedziane dzisiaj zmiany?

P.S. Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?