Społecznością PlayerUnknown’s Battlegrounds, wstrząsnęła wczoraj informacja o zmianach związanych z edycją plików w tej mega-popularnej strzelance.

Po tym, jak w zeszłym tygodniu do gry dodana została ograniczająca widoczność mgła, coraz więcej osób wyłączało te funkcję właśnie edytując pliki, przez co zyskiwali przewagę. I to znaczną. Oczywiście to nie jedyny element jaki mógł zostać usunięty dzięki modyfikacji plików, bo część tych sprytniejszych graczy szła jeszcze krok dalej usuwając trawę, krzaki, a nawet budynki. Tak duża ingerencja w pliki konfiguracyjne z pewnością nie jest uczciwa i pewnie właśnie dlatego studio Bluehole zdecydowało się zmienić informacje zawarte w oficjalnym FAQ.

Jeden z czytelników Reddita odkrył wczoraj, że odpowiedź związana z pytaniem o modyfikację plików konfiguracyjnych, została zmieniona. Twórcy wyraźnie zauważyli problem i postanowili, iż nadszedł czas aby zmienić wcześniejsze wyjaśnienia oraz potwierdzić, że modyfikacja jest niezgodna z zasadami.

Wcześniejsza odpowiedź brzmiała:

Nie rekomendujemy użytkownikom modyfikowania domyślnych plików konfiguracyjnych .ini lub opcji uruchamiania gry. Jeśli zaawansowanie użytkownicy chcą to zrobić, to nie możemy zagwarantować, że gra będzie działać zgodnie z założeniami i nie będziemy w stanie zapewnić wsparcia związanego z wszelkimi zmianami w tych plikach.

Obecna wersja wygląda następująco:

Nie, edytowanie dowolnych plików gry w celu uzyskania nieuczciwiej przewagi jest sprzeczna z zasadami postępowania. Obejmuje to zmianę plików konfiguracyjnych gry, powodujących zmian, których nie można dokonać za pośrednictwem opcji dostępnych w menu.

Jak się można było tego domyślić, wśród społeczności PUBG wybuchła panika. Nie oszukujmy się, modyfikacja pliku .ini aby zwiększyć ilość FPS, czy też nawet wygląd gry, jest tutaj na porządku dziennym. I właśnie w związku z tym, wyjaśnień postanowił udzielić Community Manager tej produkcji, Andro Dars – chociaż nie jestem przekonana, że cokolwiek one wyjaśniły…

Powodem zmiany treści w FAQ, jest lepsze sformułowanie tego czego oczekujemy od graczy i pomoże Wam zrozumieć, czego oczekiwać po nas.

Nie chcemy banować Was, ani Waszych przyjaciół. Nie lubimy banowania i uciekamy się do tego tylko w ostateczności. Zadaniem ekipy PUBG Community jest upewnienie się, że jak największa liczba naszych graczy dobrze się bawi, szanując innych graczy i rozgrywkę fair play.

Fair Play jest kluczowe w momencie, gdy oceniamy graczy edytujących pliki. Uzyskanie wszelkiego rodzaju nieuczciwych korzyści z PUBG, jest sprzeczne z naszym regulaminem.

Chcemy, abyście wiedzieli, że nieustannie oceniamy i przeglądamy nasz regulamin, tak aby zapewnić naszym użytkownikom jak najlepsze doświadczenie. Do tej pory, jedyne osoby jakie zbanowaliśmy, to te, które tak zmieniły pliki gier, że usunęły tekstury. Mam nadzieję, że zgodzicie się iż usunięcie trawy, drzew, budynków, itd., jest oszustwem. Oszuści zasługują na ban. Naprawdę bardzo rzadko się zdarza, że banujemy kogoś, jeśli nie oszukiwał. W tym przypadku, wykroczenie musiało być naprawdę nietuzinkowe.

Niestety, zabrakło w komunikacie Andro Darsa informacji o tym, jakie zmiany w pliku .ini będą tolerowane przez ekipę PUBG, ale podejrzewam, że takowe informacje mogą zostać zamieszczone już w niedługim czasie. Ze zmiany w FAQ można wysnuć wniosek, że ekipa studia Bluehole, mocna pracuje nad ujednoliceniem ustawień minimalnych dla wszystkich graczy i ograniczeniem modyfikacji plików.

Lista nowości z wrześniowej aktualizacji

Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości gracze PlayerUnknown’s Battlegrounds uzyskają więcej informacji dotyczących co mogą zmieniać w plikach konfiguracyjnych, a czego lepiej nie tykać.

PS. Dzięki za cynka Łosiu

PSS. Nie zapomnijcie polubić BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?

 

Poprzedni artykułNadciągają łowcy – Monster Hunter: World zadebiutuje w przyszłym roku
Następny artykułWulkaniczna instancja i inne nowości w Conan Exiles
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
JXRaiv

Ten Jack Sparrow 😀