Wygląda na to, że w ostatni poniedziałek twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds wycofali pozew przeciwko Epic Games, jaki złożono jakiś czas temu w koreańskim sądzie.

Przypomnijmy, że już w momencie premiery trybu Battle Royale w Fortnite, przedstawiciele studia Bluehole zarzucali Epic Games ich wykorzystał ich rozwiązania i oskarżyli tę firmę o plagiat. W maju wyszło na jaw, że w koreańskim sądzie faktycznie złożono pozew przeciwko Fortnite Battle Royale, zarzucając iż twórcy tego trybu naruszyli prawa autorskie PUBG Corp.

Oczywiście informacja o pozwie została przez wielu graczy ze sporym niedowierzaniem i cała sprawa była tematem wielu żartów w branży gier.

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się na stronie sądu, PUBG Corp. wysłał w poniedziałek pismo z wnioskiem o wycofanie pozwu i sprawa tym samym została zakończona.

Na ten moment nie wiemy jednak, jaki był powód wycofania pozwu. Czyżby zawarto ugodę? A może twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds doszli do wniosku, że nie mają szansy na wygraną?

Warto pamiętać także, że obie te firmy są częściowo własnością chińskiego koncernu Tencent, więc także ten aspekt mógł odegrać rolę.

Jaka by nie była przyczyna, osobiście uważam, iż to bardzo dobra decyzja. Farsa zakończona.

ŹRÓDŁOBloomberg
Poprzedni artykułConan Exiles poprawia Imperialny Wschód, gracze odkrywają kolejne DLC
Następny artykułH1Z1 przywraca mapę Z1, dodaje skrzynkę Apocalypse, rozdaje prezenty