Wytrzepcie piasek ze swoich butów i odziejcie się w futra, bo oto do Conan Exiles zawitały północne, nieco chłodniejsze regiony.

Darmowe rozszerzenie Mroźna Północ, wprowadza do Conan Exiles zupełnie nowy region, dzięki czemu grywalny świat powiększył się o prawie 70%. Na Mroźnej Północy, czekają na Was nie tylko nowe efekty pogodowe takie jak śnieg, czy deszcz, ale także i nowy system temperatury ciała. I właśnie dlatego musicie upewnić się, że macie sporo odzieży na zmianę: ciężką, która ogrzeja Was w górach, oraz lekką, zaprojektowana specjalnie z myślą o gorących piaskach pustyni.

Nie tylko na ubiór musicie zwrócić uwagę. Nowy region oznacza nowych przeciwników, więc strzeżcie się wilków, niedźwiedzi, mamutów, gigantów i wielu innych stworzeń. Oczywiście w ich pokonaniu pomogą Wam nowe rodzaje broni i surowce służące do ich wytwarzania.

Przed zimnem i innymi zagrożeniami, może Was ochronić także wybudowana forteca. Twórcy dodali do Conan Exiles wiele nowych elementów konstrukcyjnych oraz dekoracyjnych, ale od teraz trzeba także zwrócić uwagę na rodzaj materiału wykorzystywanego do budowy. Zbudujcie bazę utrzymującą ciepło na pustyni i możecie się ugotować we własnym łóżku.

A jeśli lubicie adrenalinę i poszukujecie tych najcenniejszych surowców, to warto wybrać się do dwóch nowych lochów: Temple of Frost oraz Abandoned Keep. Rozszerzenie to dodaje także nowego avatara – Ymir: Pan Burz i Wojen, ule oraz pułapki na ryby. Oczywiście zmian oraz nowości jest znacznie więcej, więc nie ma co się ociągać i czas zalogować się do Conan Exiles.

Warto dodać także, że od dzisiaj Conan Exiles jest dostępny także na Xbox One Game Preview. Mam jednak złą wiadomość dla fanów tej wersji, którzy nie mogli doczekać się aż pobawią się pewnymi  suwakami – nagość w wersji na Xbox One została nieco ocenzurowana. Dobra wiadomość jest taka, że zmiana ta dotyczy tylko graczy amerykańskich 🙂