Wczoraj wieczorem na serwery Citadel: Forged with Fire, wieloosobowego sandboxa, który zadebiutował niedawno na Steam Early Access, trafiła kolejna aktualizacja.

Może nie jest ona zbyt duża, ale i tak wprowadziła kilka nowości w tym nowego, przerażającego wroga oraz wspaniałą broń. Być może dzięki niej dacie rade oderwać się od budowy tych marmurowych pałaców, za które to można otrzymać atrakcyjne nagrody od studia Blue Isle.

Miecz nazwany przez twórców Blade of Simeon’s Soul, to tak naprawdę potężna magia uwięziona w metalu, która może zadawać przeciwnikom olbrzymie obrażenia. W połączeniu z innymi umiejętnościami, czasami wystarczy jedno uderzenie by powalić przeciwnika. Minusem jest to, że jest to broń do walki wręcz, a to oznacza, że trzeba podejść w miarę blisko do wroga, co może nieść za sobą pewne konsekwencje.

A jak jesteśmy już przy bliskim podchodzeniu do stworzeń, to radzę unikać nowego wybryku natury, jaki pojawił się w grze – Abominacja. Jest to niezmiernie niebezpieczny stwór, który przemierzać będzie Ignus Plains oraz Tundrę. Jego olbrzymi wzrost i dwuręczny topór czynią z niego niezmiernie silnego przeciwnika, zdolnego zdawać olbrzymie obrażenia. Minusem jest to, że aby je zadać, musi podejść bliżej, a to oznacza, że tak długo jak trzymacie go na dystans to jesteście w miarę bezpieczni.

Z innych zmian, to w grze pojawiły się nowe zasoby służące do wytwarzania przedmiotów: Sickly Heart oraz Dark Plasma. Oprócz tego studio Blue Isle naprawiło wiele problemów z teksturami ziemi oraz pancerzami, a także zamknęło puste serwery. Wiele osób zgłasza także, że zanotowało spory spadek FPS na niektórych serwerach i ekipa Citadel: Forged with Fire pracuje już nad znalezieniem przyczyny.

Marmurowe pałace w Citadel: Forged with Fire

Coraz lepiej zapowiada się ta gra, a miłośnikom budowania oferuje naprawdę sporo możliwości, tym bardziej, że nie ma ograniczenia co do wielkości budowli, tak długo, jak każdy element łączy się z tym, na którym stoi magiczny tron. Tak, oznacza to, że – przynajmniej na razie, możecie postawić mur chiński wzdłuż mapy i nikt na to nic nie może poradzić. No chyba, że jest to serwer PvP 🙂

1 KOMENTARZ

Comments are closed.