Ekipa Elder Scrolls Online zamieściła kolejny blog poświęcony  Clockwork City, tym razem jednak skupiono się na tajemnicach otaczających to dzieło Sotha Sil.

I tych tajemnic ma być sporo, co podkreślają już pierwsze zdania tego artykułu:

W świecie Tamriel, istnienie tego miasta jest ściśle strzeżona tajemnicą. Wejście do tego ukrytego miasta znajduje się w podziemiach, a ich lokalizacja jest znana tylko nielicznym osobom spoza wewnętrznego kręgu Sotha Sil. Ale jeszcze w tym roku, nieustraszeni odkrywcy odważą się odwiedzić to mistrzowskie dzieło Clockwork’owego boga w najnowszym rozszerzeniu do Elder Scrolls Online.

 

No więc co wiadomo o Clockwork City i jego stwórcy Sotha Sil?

Pierwszą rzeczą, jaką musicie wiedzieć o Sotha Sil, to to, że nic nie wiecie o Sotha Sil! Tajemnica ma dla poznania jego charakteru zasadnicze znaczenie. Mógł stworzyć to miasto z wielu powodów, ale co ono oznacza dla Tamriel – dobro, czy zło, o tym się dopiero przekonamy.

Budowle, roślinność, jak i przyroda w tym mieście są mechanicznymi konstrukcjami stworzonymi przez Sotha Sil. To wszystko sprawia, że Clockwork City sprawiać będzie bardzo surrealistyczne wrażenie. Dodajcie do tego poczucie otaczających Was tajemnic oraz tajnych eksperymentów i wiadomo, że zbliża się coś niesamowitego. Nawet społeczność zamieszkująca miasto i jego okolice podzielona została na unikalne warstwy społeczne, które mają odzwierciedlać umysł boga. Podczas gdy Apostołowie, są dobrze naoliwionymi trybami w tej olbrzymiej machinie i mającymi swój wyraźny cel, to Splamieni, którzy nie znaleźli sobie celu, nie są tu mile widziani i mieszkają poza Mosiężną Twierdzą.

Zadaniem gracza będzie odkryć kolejny daedryczny spisek, ale w trakcie może okazać się, że miejsce to, jak i cel jego istnienia, będzie jeszcze bardziej interesującą zagadką.

To jak – przygotowani na Clockwork City?