Mnóstwo się dzieje ostatnio w Fortnite, i to zarówno w płatnym trybie PvE, jak i darmowym PvP. Ekipa Epic Games ciągle pracuje nad ulepszeniem obu tych trybów, a poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie ostatnich dni.

Czwartkowa, olbrzymia aktualizacja do Fortnite, która prócz nowego trybu do wersji PvE – Hordobicie, oraz kilku poprawek dla trybu Battle Royale, wprowadziła także nieco bałaganu związanego z kompatybilnością sprzętową.

Narozrabialiśmy.

Niechcący usunęliśmy wsparcie kart graficznych z DX10 w naszej czwartkowej aktualizacji. Zmiana ta została dokonana, bez wcześniejszych zapowiedzi, nie podaliśmy jej także w naszych notkach informacyjnych.

Mamy zamiar naprawić ten błąd w przyszłym tygodniu.

Naszym długoterminowym planem nadal jest zakończenie wsparcia w pewnym momencie dla DX10, ale wówczas podamy Wam termin z wyprzedzeniem.

Także, jeśli od czwartku nie możecie zalogować się do Fortnite, to uzbrójcie się w cierpliwość i poczekajcie jeszcze kilka dni.

 

Jeśli chodzi o tryb Battle Royale, to dzisiaj w nocy do gry wprowadzono kolejną aktualizację skupiającą się na balansie broni.

  • Zwiększono obrażenie półautomatycznego karabinu snajperskiego o 50%;
  • Zmniejszono obrażenie karabinu szturmowego z lunetą o 33%;
  • Zmniejszono obrażenia środowiskowe granatom, wyrzutniom granatów i wyrzutniom rakiet z 450 na 375;
    • Metalowe forty wymagać teraz będą dwóch wybuchów;
  • Zwiększono czas przeładowywania wyrzutni rakiet o 20%;
  • Zwiększono obrażenia SMG (pistoletu maszynowego) o 10%.

Postęp konta i nagrody w Fortnite Battle Royale

Gracze trybu PvE w Fortnite także nie mają co narzekać. Czwartkowa aktualizacja dodała Hordobicie, nowych bohaterów, broń i wiele innych nowości. Owszem, popsuto przy tym parę elementów, ale już je naprawiono, a utracone rzeczy zostały zwrócone graczom. Interesująco wyglądają także plany na resztę miesiąca.

Pod koniec października w grze pojawi się event Halloweenowy, a wraz z nim nowa lokacja – Hexsylvania. Oczywiście wraz z eventem do gry zawita ośmiu nowych bohaterów, a także nowe przepisy do zdobycia. Planem twórców jest aby każdy event oferował specjalne misje, za wykonanie których gracze otrzymają unikalne nagrody. Dodatkowo devsi planują w przyszłości umożliwienie graczom zakupienia specjalnych przedmiotów za eventowe tokeny.

To jak – przygotowani na Halloween w Fortnite?

Poprzedni artykułGobboween nadciąga do Dark and Light
Następny artykułEscape from Tarkov dodaje nowe lokacje oraz AKM