Fortnite Battle Royale depcze po piętach PlayerUnknown’s Battlegrounds i nawet protesty studia Bluhole, które uważa, że gra ta jest zbyt podobna do ich produkcji, nie powstrzymują tej dobrej passy.

Epic Games podał dzisiaj, że w niedzielę do Fortnite Battle Royale zalogowanych było jednocześnie 525.000 graczy, a każdego dnia do gry loguje się 3.7 miliona użytkowników z regionów Północnej Ameryki, Europy i Oceanii. Oczywiście, to pestka w porównaniu do prawie dwóch milionów jednocześnie zalogowanych graczy do PUBG, ale i tak wynik robi wrażenie, zważywszy na to, że premiera tego darmowego trybu miała miejsce zaledwie dwa tygodnie temu.

 

A z innych informacji związanych z Fortnite, to warto wspomnieć o walce, jaką Epic Games prowadzi z oszustami. Nie cierpię oszustów, więc informacja o tym, że z trybu Battle Royale zbanowano tysiące kont w ostatnim czasie, bardzo mnie ucieszyła. Niestety, jest też i mały „upsik„… Okazuje się bowiem, że oprogramowanie wykorzystywane przez twórców tej gry niewłaściwie oflagowuje konta i wiele osób zgłasza, że zostało zbanowanych „za nic”. I o ile zazwyczaj z niedowierzaniem patrzymy na takie informacje, to w tym przypadku mogą oni mieć rację.

Całe szczęście Epic Games szybko wychwycił problem i pracuje nad jego rozwiązaniem oraz usuwa bany nałożone na niewinnych graczy. Okazuje się, że problem ten może być związany ze strzelaniem na huśtawce, więc na razie postarajcie się unikać place zabaw w tej grze.

No to dobrej zabawy życzę 🙂