Zenimax ogłosił w końcu datę premiery kolejnego rozszerzenia do The Elder Scrolls Online i dobra wiadomość jest taka, że jeszcze w październiku udamy się do Clockwork City.

Zła wiadomość natomiast jest taka, że aby móc zagrać w wersji na PC i Mac, czekać musimy jeszcze dwa tygodnie, bo do 23 października. Graze z PS4 i Xbox One poczekać będą musieli jeszcze dłużej, bo aż do 7 listopada. Rozszerzenie to udostępnione zostanie za darmo posiadaczom ESO Plus, a pozostali gracze będą mogli zakupić je za 2000 Koron.

Do dyspozycji graczy oddana zostanie także o wersja kolekcjonerska w cenie 4000 koron, w której prócz dostępu do Clockwork City, znajdzie się także Clockwork Skeevaton pet, wierzchowiec Kagouti Fabricant oraz 5x Crown Experience Scroll.

Aby zaspokoić apetyt graczy marzących aby wybrać się do mechanicznego labiryntu stworzonego przez boga Sotha Sil, już teraz ekipa Elder Scrolls Online udostępniła im misje wprowadzającą. Aby ja zacząć, należy udać się do siedziby głównej Gildii Magów w  Tamriel i znaleźć notatkę zatytułowaną „Order of the Eye Dispatch”. Po jej przeczytaniu gracze otrzymają dostęp do specjalnej misji „Of Knives and Long Shadows” i wyruszą na nową przygodę. Nagroda za jej skończenie jest memento „Clockwork Obscuros”.

Natomiast jeśli jeszcze nie posiadacie Elder Scrolls Online, to może skusicie się na promocję, jaka dostępna jest po opłaceniu październikowego abonamentu na Humble Bundle? Za 12$ otrzymać możecie podstawkę Elder Scrolls Online, 750 koron do wydania w sklepie, 15 dni ESO Plus oraz peta świnkę. Oprócz tego w pakiecie znajdziecie karty do Legends: Heroes of Skyrim, walutę, bilet eventowy, a także wiele nagród, jak i dostęp do Quake Champions. Warto dodać, że nagrody te utrzymacie, nawet jeśli nie zdecydujcie się na przedłużenie abonamentu na kolejny miesiąc, więc jeśli interesują Was te trzy tytuły, to warto skorzystać z tej oferty.