Może to i tryb Battle Royale przyciąga zdecydowana rzeszę graczy do Fortnite, ale tryb PvE – Ratowanie Świata, jest równie zabawny. Niestety, w ostatnim czasie gracze tego trybu odnoszą wrażenie iż został on nieco zaniedbany przez Epic Games. I właśnie dlatego ekipa Ratowania Świata postanowiła odpowiedzieć na kilka pytań.

Fortnite Battle Royale otrzymuje w tej chwili wiele miłości od artystów pracujących nad tą grą. Kapitalne skórki dla bohaterów, przezabawne kilofy, radosne tańce i emotki są delikatnym powodem zazdrości graczy Ratowanie Świata. Dobra wiadomość jest taka, że w planach Epic Games jest dodanie możliwości personalizacji bohaterów także i w trybie PvE. Niestety, trzeba będzie na to troszkę poczekać…

BR ma wiele świetnych kosmetyków. Chcemy mieć pewność, że stworzymy naprawdę ciekawych bohaterów, a w niektórych przypadkach nawet zupełnie nowe umiejętności. Ponieważ model postaci w BR opiera się na żołnierzu, pracujemy z naszymi artystami nad wariantami, które wyeksponują inne typy ciał (Konstruktor, Ninja, Rubieżnik). Zaczniemy rozmawiać o zastosowaniu skórek  w momencie, gdy będziemy mieć większe zrozumienie względem projektu i pracy, jaką trzeba będzie w niego włożyć.

Twórcy gry chcieli by także umożliwić używanie kilofów, tańce i emotek w trybie PvE, ale muszą opracować plan w jaki sposób mogą je wprowadzić. Związane to będzie z przerobieniem kilku systemów, więc nie jest to łatwy temat.

Już kilka miesięcy temu ekipa Fortnite: Ratowanie Świata zapowiedziała, iż w ich planach jest dodanie funkcji umożliwiającej zmianę wylosowanych bonusów na broniach. Mija czas, a funkcja ta nadal nie została dodana do gry. Dobra wiadomość jest taka, że projekt związany z tą funkcja został już zaaprobowany i trwają nad nim prace. I o ile nie ma jeszcze podanej daty, kiedy funkcja ta dodana zostanie do gry, to w tej chwili ekipa Epic Games koncentruje się na usunięciu wszelkich błędów związanych z tymi bonusami, jak chociażby usunięcie szansy na większy magazynek na wyrzutni rakiet.

Deskolotki opanowały tryb PvE. To dopiero pierwsza faza prac nad ulepszeniem systemu poruszania się postaci. Juz w tej chwili trwają prace nad ulepszeniem deskolotek, a do tego do gry dodany zostanie także i zapowiedziany w trybie Battle Royale plecak odrzutowy. Nie wiadomo, czy pojawi się on w Ratowanie Świata w tym samym czasie co w trybie Battle Royale, ale z pewnością zostanie dodany.

Studio Epic Games pracuje także nad nowymi biomami. Na tę chwile będą one dodawane do gry w postaci map stworzonych na specjalne wydarzenia. Oczywiście gracze domagają się kolejnych map, ale w tym przypadku to nie same mapy, ale i misje jakie musiałyby zostać stworzone.

W planach twórców jest także ulepszenie co niektórych bohaterów, przerobienie systemu fragmentów u Rubieżnika, ulepszeniem obrońców oraz systemu transformacji, a także balansem misji na mniejszym poziomie trudności.

Nowy granat i „Śmiałe Początki” w Fortnite: Ratowanie Świata

Oprócz tego ekipa Fortnite: Ratowanie Świata zapewniła graczy, że tryb ten nie podzieli losu Paragona, i że kocha tę grę, jak i jej społeczność.

ŹRÓDŁOReddit
Poprzedni artykułDark and Light koncentruje się na optymalizacji, zapowiada Air Temple
Następny artykułH1Z1 wprowadza legendarne skórki – tylko 1 sztuka w grze!