W ostatnich dniach ekipa Epic Games zawalona została wieloma opiniami graczy na temat przełączania broni, niedawno dodanej rakiecie kierowanej, czy też na temat błędu z zerkaniem zza przeszkód, który do pojawił się w ostatnim czasie. I na podstawie tych opinii, zdecydowano się wprowadzić parę zmian.

Zacznijmy od Rakiety Kierowanej, która to od momentu jej dodania budziła mnóstwo kontrowersji. I o ile część graczy zakochała się w tym pomyśle, to pojawiło się wiele głosów mówiących o tym, że broń ta jest zbyt mocna i nie zapewnia uczciwej rozgrywki.

W związku z tym, twórcy Fortnite Battle Royale postanowili na razie wycofać ten przedmiot z gry i zastanowić się nad ewentualnymi zmianami, jakie mogą zostać wprowadzone w przyszłości.

W ostatnim czasie wprowadzono także do gry czas potrzebny do wyposażenia poszczególnych broni. Funkcja ta została wprowadzona aby zrównoważyć możliwość szybkiego przełączania niektórych broni, szczególnie tych wolniej strzelających. Niestety, spowodowała ona wiele błędów i dlatego też aktualizacja 3.5.2 zaplanowana na ten tydzień wprowadzi kilka zmian związanych z tą funkcją:

  • Snajperki i kusze nie mają zbyt wielu korzyści z szybkiego przełączania pomiędzy tymi broniami, dlatego w tym przypadku Epic Games wycofa czas przełączania;
  • Strzelby, rewolwery, rękodzieło oraz wyrzutnia rakiet – czas potrzebny do przełączania pomiędzy tymi broniami zostanie w ich przypadku utrzymany.

Kolejna aktualizacja przyniesie także poprawione animacje zmiany broni, które obecnie są nieco mylące – w tej chwili można wystrzelić szybciej, niż broń wydaje się gotowa, co powoduje, że niektóre bronie wydają się wolniejsza niż są w rzeczywistości.

Te zapowiedziane przez Epic Games zmiany są kolejnym krokiem mającym na celu ulepszenie przełączania pomiędzy broniami. Niestety, jak można się domyślić, z pewnością czeka nas jeszcze wiele usprawnień tego systemu – w końcu nie na darmo tryb Battle Royale w Fortnite jest w fazie wczesnego dostępu.

I co myślicie o tych zmianach?

ŹRÓDŁOEpic Games
Poprzedni artykułCzystka, nowy system walki i inne nowości trafiły na serwery Conan Exiles
Następny artykułNowości w Fortnite: Ustawka i LKM w Battle Royale oraz Rtęciowy RKM w Ratowanie Świata