Ostatnie 24 godziny nie były zbyt dobre dla graczy Fortnite. Olbrzymia awaria baz danych Epic Games skutecznie uniemożliwiała grę zarówno w trybie Battle Royale, jak i w Ratowanie Świata.

O tym, co konkretnie zawiodło i w jaki sposób studio planuje ulepszyć swoje usługi w przyszłości, dowiemy się już za kilak dni, kiedy to opublikowany zostanie specjalny komunikat wyjaśniający przyczyny awarii.

Tymczasem, by wynagrodzić graczom te utrudnienia, twórcy Fortnite przygotowali dla nich małą rekompensatę. Już w ten weekend:

  • Gracze Battle Royale będą mogli odebrać ze sklepu darmowy plecak;
  • Gracze Ratowanie świata otrzymają natomiast jedną darmową Lamę Trolli.

Dodatkowo w przyszłym tygodniu, posiadacze karnetów bojowych w Battle Royale otrzymają za darmo pakiet gwiazdek bojowych, a gracze Ratowanie Świata dostaną złoto sezonowe. W przypadku przyznawania tych nagród wymagany będzie jednak krótki przestój serwerów, dlatego też połączone to zostanie z planowaną na przyszły tydzień aktualizacją.

Niestety, jest też i smutna wiadomość dla osób chcących wypróbować nową wersję trybu okresowego Ustawka 50 na 50. W związku z awarią i chęcią uniknięcia kolejnych problemów, studio Epic Games zdecydował się na opóźnienie dostępu do tego trybu, na przyszły tydzień.