Ostatnie 24 godziny nie były zbyt dobre dla graczy Fortnite. Olbrzymia awaria baz danych Epic Games skutecznie uniemożliwiała grę zarówno w trybie Battle Royale, jak i w Ratowanie Świata.

O tym, co konkretnie zawiodło i w jaki sposób studio planuje ulepszyć swoje usługi w przyszłości, dowiemy się już za kilak dni, kiedy to opublikowany zostanie specjalny komunikat wyjaśniający przyczyny awarii.

Tymczasem, by wynagrodzić graczom te utrudnienia, twórcy Fortnite przygotowali dla nich małą rekompensatę. Już w ten weekend:

  • Gracze Battle Royale będą mogli odebrać ze sklepu darmowy plecak;
  • Gracze Ratowanie świata otrzymają natomiast jedną darmową Lamę Trolli.

Dodatkowo w przyszłym tygodniu, posiadacze karnetów bojowych w Battle Royale otrzymają za darmo pakiet gwiazdek bojowych, a gracze Ratowanie Świata dostaną złoto sezonowe. W przypadku przyznawania tych nagród wymagany będzie jednak krótki przestój serwerów, dlatego też połączone to zostanie z planowaną na przyszły tydzień aktualizacją.

Niestety, jest też i smutna wiadomość dla osób chcących wypróbować nową wersję trybu okresowego Ustawka 50 na 50. W związku z awarią i chęcią uniknięcia kolejnych problemów, studio Epic Games zdecydował się na opóźnienie dostępu do tego trybu, na przyszły tydzień.

Poprzedni artykułEkipa H1Z1 ulepsza Auto Royale oraz Combat Training
Następny artykułRzut oka na Ring of Elysium (Europa) – Battle Royale od Tencent