Już jutro Conan Exiles oficjalnie zadebiutuje na PC, PS4 oraz Xbox One, a tymczasem obecni użytkownicy tej gry muszą przygotować się na przerwę w dostępie do serwerów.

Wszystkie serwery Conan Exiles wyłączone zostaną dzisiaj po południu, o godzinie 18::00, aby je zrestrukturyzować, wyczyścić bazę danych oraz zaktualizować wersję gry. Celem twórców jest aby wszyscy gracze zaczęli przygodę z tym survivalem od zera i mieli równe szanse.

Zgodnie z informacja podaną przez studio Funcom, serwery Conan Exiles powinny zostać ponownie włączone jutro, 8 maja, o godzinie 13:00 czasu polskiego.

Studio Funcom zapowiedziało uruchomienie 225 serwerów oficjalnych, które podzielone zostaną nie tylko na regiony, ale i na zasady na nich obowiązujące. W dniu premiery, gracze będą mogli wybrać jeden z trzech rodzajów serwerów:

  • PvP – na tych serwerach walka pomiędzy graczami będzie dostępna w każdym momencie, ale rajdowanie baz i zadawanie obrażeń budynkom będzie możliwe jedynie w godzinach szczytu, czyli pomiędzy 17:00, a 23:00 czasu lokalnego.
  • PvE – tylko stworzenia i NPC mogą zadać obrażenia graczom na serwerach PvE. Niewolnicy nie będą atakować graczy, a gracze nie będą mogli atakować i zabić niewolników (thrall).
  • PvE: Conflict (tylko PC) – na tych serwerach gracze mogą atakować innych graczy jedynie w godzinach szczytu, czyli pomiędzy 17:00, a 23:00 czasu lokalnego. Rajdowanie i zadawanie obrażeń budynkom należących do innych graczy jest wyłączone na stałe.

Ponadto, na wszystkich typach serwerów oficjalnych, włączona zostanie nowa funkcja Czystki, co oznacza, że stworzenia i przeciwnicy NPC będą mogli atakować i niszczyć bazy należące do graczy. Czystka aktywna będzie w godzinach od 18:00 do 22:00 czasu lokalnego.

Oprócz tego zagrać będziecie mogli na prywatnym serwerze BabaGra.PL (PvE, Czystka). Szczegóły podam we wtorek po południu 🙂

Warto pamiętać także, że cena Conan Exiles ulegnie zwiększeniu – z 29.99$ an 39.99$.

To kto z Was zakupił ten tytuł i ma w planach zacząć jutro swoją przygodę na Ziemiach Wygnańców na serwerze PvE?

Na którą godzinę się umawiamy? Zaczynamy jutro, czy na spokojnie 9 maja?

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułFrostpunk – mróz uzależnia…
Następny artykułThanos z Avengers: Infinity War, przybywa do Fortnite Battle Royale!
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Hary0n

Niestety. Praca, praca, praca.
Ale daj nam wszystkim znać gdzie zaczęliście to może zobaczę co tam budujecie!

Aniol

No niestety remont i praca zbiegły się ze startem.. ale jak tylko będę mógł to dołączę.

Aculeus Khaa

Będę jutro po 17-tej (po pracy) Tylko proszę o info jaki serwer.

Agoidd

Ja chyba raczej na spokojnie, bez pośpiechu, 🙂

Kinya Turbgroszka

Ja dopiero po 18 (najwcześniej). Myślę, że bliżej 20 🙂

Aro0pl

Dajcie znać jak będzie serwer 🙂

Aculeus Khaa

Ok, daj znać proszę jaki serwer. Jak by coś, to jestem gotów, patch ściągnięty 🙂

Michał Szymański

To kiedy gramy? 😀 Ja preferuję serwery PVE

Mr Robost

No to czekam na info o serwerze!