W ostatnim czasie studio Gamempires, twórcy bardzo interesująco zapowiadającego się i powstającego na silniku Unreal survivalu SCUM, zamieścili kilkanaście zdjęć prezentujących piękno tworzonego przez nich świata.

W założeniach twórców, SCUM ma być survivalem z wielkim otwartym światem, gdzie gracze w niespotykany dotąd sposób będą mogli dostosowywać nie tylko wygląd swojej postaci, ale i jej wiedzę oraz umiejętności, która mogą pomóc jej przetrwać.

Gracze będa musieli balansować pomiędzy podstawowymi potrzebami począwszy od odżywiania, poprzez tempo metabolizmu i masę ciała, a skończywszy na biegłości w stosowaniu poszczególnych broni, stylu walki, czy nawet hakowaniu systemów bezpieczeństwa. Gracze będą mogli także zachwycić swoich korporacyjnych sponsorów – w końcu to wszystko to tylko show, i otrzymać od nich bardzo cenne i niezmiernie przydatne nagrody. A jeśli któraś z postaci umrze, to po prostu odrodzi się ze wszystkim swoimi zdobytymi umiejętnościami.

Twórcy gry obiecują, że gracze będą mieli do czynienia w SCUM z najbardziej zaawansowanym systemem efektów pogodowych, który to będzie mieć bezpośredni wpływ na zachowanie postaci. Przeziębienie od zbyt długiego przebywania na zimnym deszczu, czy też coraz cięższa odzież od nasiąkania wodą mająca bezpośredni wpływ na szybkość poruszania postaci, to tylko niektóre z funkcji, jakie mają być obecne w tej grze.

I pewnie teraz zastanawiacie się, kiedy w końcu będziecie mogli wypróbować ten survival?  Jakiś czas temu twórcy zmienili wygląd oficjalnej strony SCUM, a do tego osoby zainteresowane tą produkcją mogą ją już dodać do swojej listy życzeń na Steam. Data premiery wstępnie podawana była na II kwartał 2018 roku, a że wydawcą jest firma Devolver Digital, która to zapowiedziała konferencje poświęcona jej tytułom na E3, to jest wielce prawdopodobne, że SCUM rzeczywiście może zadebiutować na koniec czerwca.

No cóż, na razie nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na jakiekolwiek informacje związane z premierą SCUM, a tymczasem obejrzyjcie przepiękne zdjęcia zamieszczone przez twórców tego survivala.

Poprzedni artykułH1Z1 reaktywuje tryb Strzelby i Snajperki
Następny artykułIstny hardcore, czyli nasze początki w Conan Exiles