Zacznijmy od przyjemniejszych rzeczy. Ekipa Bless Online zamieściła kolejny materiał filmowy, w którym zaprezentowano niektórych aktorów podkładających głosy pod postacie, jakie gracze napotkają na swej drodze.

A teraz wróćmy do zapowiedzianych aktualizacji dla Bless Online. Ostatnia z nich nie przypadła do gustu graczom, bo twórcy zdecydowali się zmniejszyć o połowę zadawane przeciwnikom obrażenia, co sprawiło iż walka stała się lekko męcząca i długotrwała. Szczególnie na tych niższych poziomach.

Dlatego też kolejna aktualizacja ma zmienić statystyki obronne przeciwników NPC oraz ich punkty życia. Prócz tego NeoWiz planuje zwiększyć bonusy za wykonanie kombosa oraz zmienić efekty niektórych umiejętności.

W kolejnych dniach spodziewać się można także aktualizacji balansującej klasę łucznika, która ma zredukować cooldown jego umiejętności. Ponadto zmian mogą spodziewać się także i inne klasy. Jeśli chodzi o system walki „action mode”, który to w ostatnim momencie został wykluczony z gry (poza berserkiem), to ewentualne prace nad jego ulepszeniem i wprowadzeniem rozpoczną si dopiero po rozwiązaniu problemów ze stabilizacją i wydajnością serwerów.

Balans nie jest zresztą największym problemem studia NeoWiz. Jak pokazały ostatnie dni, gracze rozpoczęli już wykorzystywanie znanych z innych wersji exploitów. Osoby je wykorzystujące zostały zbanowane – niestety, jedynie na kilka dni i bez utraty zarobionych w ten sposób środków. Jednakże to nie koniec…

Pamiętacie aferę wokół The Division, kiedy to wykryto iż wszelkie statystyki można było dowolnie zmieniać w kliencie gry modyfikując odpowiednie pliki?

No cóż, tutaj mamy podobną sytuację. Gracze odkryli, że zmieniając plik .ini mogą nie tylko dowolnie zmienić poziom swojej postaci, ale i móc nią latać, czy też włączyć wymianę pomiędzy postaciami. Jak na razie wydaje się, że ekipa Bless Online, ignoruje to odkrycie…