Bless Online to nie-takie-nowe MMORPG koreańskiego studia NeoWiz, które oficjalnie już jutro zadebiutuje na Steam Early Access. Jednakże osoby, które zdecydowały się zakupić jeden z pakietów fundatora, mogą grać już od wczoraj.

I jak to w przypadku premier produkcji z gatunku MMO bywa, także i ten wczorajszy debiut nie odbył się bez problemów.

Początkowo studio NeoWiz zapowiadało otworzenie jednego serwera dla regionu EU oraz jednego dla regionu NA. Okazało się jednak, że popularność tej gry zaskoczyła twórców i ostatecznie by sprostać zapotrzebowaniu, musieli oni udostępnić jeszcze kilka dodatkowych serwerów. W tej chwili czynnych jest sześć serwerów NA oraz cztery europejskie, a przecież oficjalny debiut tej gry we wczesnym dostępie rozpoczyna się dopiero jutro…

No dobrze, a jakie są pierwsze odczucia graczy? Mimo, iż gra ta doczekała się premiery w Korei już jakiś czas temu, to osoby, które zadecydowały się zakupić jeden z pakietów fundatorskich, narzekają na kiepską optymalizację oraz jeszcze gorsze tłumaczenie na język angielski.

No cóż – w końcu nie bez powodu Bless Online wystartował na Zachodzie jako tytuł we wczesnym dostępie…

Jednakże twórcy gry mają w planach bardzo mocno pracować nad optymalizacją, a zapowiedziane przez nich comiesięczne aktualizacje dodać mają kolejne klasy, instancje dla grup, pola walk PvP, światowe wydarzenia, rajdy i bossy, a także znacznie ulepszony system gildyjny.

Sześćset stworzeń do oswojenia w Bless Online!

Oficjalny debiut Bless Online na Steam Early Access rusza już jutro (30 maja), o godzinie 19:00 czasu polskiego. Cena podstawowego dostępu do gry ustalona została na 160 PLN, a dobrowolna subskrypcja oferująca posiadaczowi kilka bonusów, na 55 PLN.

Jeśli o mnie chodzi to raczej wstrzymam się do czwartku z próbą zalogowania, bo patrząc na wczorajsze zawirowania z serwerami, mogę tylko zgadywać co może wydarzyć się jutro.

Poprzedni artykułWojna gigantów: PUBG Corp. pozywa Epic Games
Następny artykułDwie godziny grozy, czyli o wycieczce do dżungli w Conan Exiles
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dream Walker

Czyli po oficjalnej premierze serwery znów padną 🙂

Hary0n

O nie!
Znowu wydam pieniądze na grę w którą nie mam czasu grać :/
Proszę, powiedz, że Bless jest do dupy i nie będziesz w niego grała 😀

Kinya Turbgroszka

Będę grać, ale jak na razie serwery są do dupy 😛

Mr Robost

Hej, ta gra ma już kilka lat na karku i jeżeli jest problem z infrastrukturą serwerową, optymalizacją, różnorodnością i jak czytam Steamowe recenzje takze z zasadniczymi sprawami jak system walki (wciąż!) no to raczej nic już nie pomoże. A cena jest w porównaniu z takim np. BDO po prostu zbójecka. Czuję że jeszcze poczekam na nowe fajne MMO. A wydawca Bless po prostu zgarnie pierwszą falę zysków i pozwoli temu tytułowi szczeznąć w infamii.