Kolejny tydzień minął, kolejni gracze odeszli z Bless Online. Oczywiście angielskojęzyczna wersja tej gry jest dopiero we wczesnym dostępie na Steam i wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Studio NeoWiz nie poddaje się i zapowiada kolejne nowości, jakie w niedługim czasie zawitają do tego ślicznego, ale jakże problematycznego MMORPGa: asasyn, Siege of Castra oraz Wojna Stolic pomiędzy frakcjami.

Zacznijmy od nowej klasy. Już niedługo podstępni zabójcy – asasyni, zawitają do Bless Online. Obie frakcje będą mogły stworzyć te klasę. Po stronie Hieron udostępniona ona zostania dla ras Habicht, Sylvan Elf i Mascu, podczas gdy po stronie Union zagrać będzie można asasynem Amistadem, Aqua Elfem, Panterą i Mascu.

Nie wiemy kiedy, klasa ta dodana zostanie do Bless Online, ale dobra wiadomość jest taka, że udostępniona zostanie z dwoma systemami walki: action-targeting lub tab-targeting.

Fanów walk PvP z pewnością uraduje informacja, że twórcy mają w planach dodać dodać Siege of Castra oraz Wojnę Stolic wraz z systemem kontraktów. Ta pierwsze, to wielka arena na 140 osób do walk pomiędzy frakcjami, o której to pisałam kilka tygodni temu.

System kontraktów (Dominion Contract) to 40-minutowa licytacja pomiędzy liderami gildii, gdzie jej zwycięzca otrzymuje tytuł Lorda i możliwość zarządzania jednym z regionów danej frakcji. Tylko Lordowie i członkowie ich gildii mogą brać udział w Wojnie Stolic. A jeśli myślicie, że system ten preferuje tylko duże gildie, to warto zauważyć, iż te mniejsze także będą miały szansę uczestniczyć w w Wojnie, poprzez zawarcie aliansu z innymi gildiami.

Wojna Stolic (Capital War) to bitwa, która określa, który z graczy nosić będzie dumny tytuł Protector Marshall lub High Praetor, w zależności od frakcji. Podczas wojny, zarówno gracze, jak i gildie będą w stanie zdobyć nagrody za zwycięstwo, jak i za samo uczestnictwo.

Nowości te dodane zostaną do Bless Online już w sierpniu, ale dokładna data nie została jeszcze podana.

ŹRÓDŁOKomunikat
Poprzedni artykułO tym jak Oxygen Not Included zmusił mnie do szukania poradników
Następny artykułNadciągająca do Dauntless burza doda Koshai i inne nowości