Powiem Wam uczciwie, że podziwiam ekipę ze studia Black Eyed Games. Dzięki swojej determinacji i wielkiemu oddaniu swojej pracy, nie tylko polskie Gloria Victis otrzymuje regularne aktualizacje, ale i ma pozytywne opinie na Steam.

Na początku sierpnia twórcy dodali do gry możliwość uprawiania roślin, stawiania namiotów i własnych ognisk. Funkcja ta została ostatnio rozszerzona o podlewanie roślin, czy też gaszenie ognisk i płonących graczy wodą. Prócz tego wprowadzono kilka poprawek do systemu uprawiania roli, takich chociażby jak nowe wydarzenie podczas wzrostu, użyźnianie gleby, czy też utrata możliwości uprawiania pola po upłynięciu określonej ilości czasu.

Z technicznych zmian warto wspomnieć o naprawieniu błędu powodującego stopniową degradację wydajności serwerów oraz przeniesienie serwera EU na lepszą maszynę. To dopiero początek prac związanych z optymalizacją, więc wraz z każdą kolejną aktualizacją, powinniśmy czuć poprawę.

Ponadto ekipa Gloria Victis zmieniła nieco obliczenia związane z wytrzymałością tracz, na które to od teraz nie ma wpływu zbroja noszona przez gracza, wprowadziła liczne usprawnienia w rozgrywce, naprawiła wiele błędów oraz zaktualizowała model Champion’s Hood (Kaptur Mistrza?), który jest od teraz dostępny w 12 wariacjach kolorystycznych.

A jakie plany mają twórcy Gloria Victis na kolejne kilkanaście tygodni?Oj, spore…

Już za jakiś czas do gry dodane zostaną machiny oblężnicze – na pierwszy ogień pójdzie balista.

Fani rzemiosła otrzymają możliwość postawienia w świecie własnych warsztatów, a sama rozgrywka związana z tym aspektem ma zostać znacznie ulepszona. Dodanie nowych stołów rzemieślniczych pozwalających na przetwarzanie materiałów i ustawianie kolejek produkcyjnych, ma uczynić ten system nieco dostępniejszym dla nowych graczy.

W grze pojawi się także nowa linia zadań fabularnych opowiadających o tajemniczym mieście Tenebrok, którego to cała ludność została stracona przez szalonego króla. Ma to być opowieść o przodkach okrytych wstydem, zmarłych oczekujących na pomszczenie i tych, którzy chcą nimi rządzić.

Jak widzicie, wiele się dzieje w tym polskim MMORPG. Wspierajcie Gloria Victis, bo warto 🙂

ŹRÓDŁOKomunikat
Poprzedni artykułJust Survive kończy żywot!
Następny artykułEkipa Ashes of Creation odpowiada na obawy związane z My.com