Prawie dwa lata temu zakończono szczęśliwie zbiórkę funduszy na Kickstarter dla Dual Universe, a dzięki inwestorom kwota na ukończenie tego projektu wzrosła do 10 milionów dolarów.

Dual Universe to projekt na niesamowita skalę. Wszystko to co znacie i kochacie z innych gier sci-fi takich, prawdopodobnie znajdzie swoje odzwierciedlenie w tej grze. Akcja osadzona została w olbrzymim współdzielonym wszechświecie, a już planeta startowa wygląda imponująco.

Wszelkie struktury, statki i pojazdy stworzone zostaną przez miliony zamieszkujących ten świat graczy. I nie chodzi tutaj tylko o planety, ale o przestrzeń, w której napotkać będzie można stacje kosmiczne, a nawet asteroidy we wnętrzu których, zbudować będzie można ukryte bazy.

System budowy baz działać będzie w nieco inny sposób niż na przykład w No Man’s Sky. Od razu na starcie gry, użytkownikom udostępnione zostaną wszelkie przepisy związane z tym aspektem rozgrywki, a jedyne ograniczenie, to konieczność znalezienia odpowiednich surowców. A jeśli ktoś nie chce budować baz i tworzyć statków kosmicznych, to będzie mógł je zakupić.

Rozgrywka w Dual Universe w dużym zakresie zależeć będzie od samych graczy. To społeczność odpowiedzialna będzie za stworzenie (i zniszczenie) gospodarek danych planet. Polityka, walka terytorialna, sojusze, a nawet rozbudowany system sprawiedliwości – studio Novaquark ma olbrzymie plany względem tej produkcji.

Pierwsze alfa testy ruszają już w listopadzie 2018, a premiera zaplanowana została na 2020. Tymczasem, osoby uczestniczące w gamescom, miały szansę obejrzeć rozbudowane demo, które zamieszczam poniżej.

Poprzedni artykułConan Exiles testuje system petów oraz karmienia niewolników
Następny artykułPrzyroda i obóz na nowych materiałach filmowych z New World