Studio Unknown Worlds, twórcy niezapomnianego i bardzo wysoko ocenianego na Steam survivalu Subnautica, zapowiedzieli kilka dni temu kolejną produkcję, która ma zmrozić nam krew w żyłach.

Subnautica: Below Zero będzie samodzielnym dodatkiem, co po prostu oznacza iż nie trzeba będzie posiadać pierwszej gry, by móc zagrać w nowy tytuł. Podobnie jak pierwowzór, także i następca wydany zostanie w formie wczesnego dostępu na Steam, gdzie będzie stopniowo rozwijany i ulepszany.

W tytule tym udamy się na mroźną planetę 4546B, a akcja gry rozgrywać się będzie po wydarzeniach znanych nam z podstawki.

Prace nad pierwszą wersją Subnautica: Below Zero nadal trwają, ale wiadomo iż twórcy chcą zachować podstawowe mechaniki rozgrywki, takie jak budowa baz oraz swobodna eksploracja. Z racji tego, iż tym razem o przetrwanie walczyć będziemy w mroźnym środowisku, to spodziewać się można także i nowych mechanik, takich jak chociażby konieczność zarządzania temperaturą.

Na razie nie pokazano żadnego zwiastuna, a jedynie kilka prac koncepcyjnych, które zamieszczam poniżej. Więcej informacji o grze dowiemy się w najbliższych miesiącach.

ŹRÓDŁOOficjalna strona
Poprzedni artykułMiscreated wprowadza czołganie, nowe skórki i inne zmiany
Następny artykułWysokie Stawki w Fortnite Battle Royale: nowy strój, tryb okresowy i wyzwania