Podczas ostatniego streama ekipy NantG Mobile, tej która przejęła od Daybreak Game Company kontrolę nas H1Z1 na PC, Jace Hall ogłosił, iż Just Survive przetrwa. Przynajmniej na razie.

Kilka tygodni temu ekipa Just Survive ogłosiła, iż tytuł ten zakończy swój żywot 24 października. Jak się można było spodziewać, decyzja ta spotkała się z dużą krytyką społeczności, tym bardziej iż gra ta nawet nie opuściła jeszcze wczesnego dostępu na Steam.

Na początku września dowiedzieliśmy się, że DGC wraz z NantG Ltd. utworzyły spółkę joint venture NantG Mobile, która to prócz prac nad  tytułami na mobilki, przejęła także kontrolę nad H1Z1 na PC zmieniając jego nazwę na Z1 Battle Royale.

Na czele ekipy odpowiedzialnej za tę grę stanął Jace Hall – osoba od dawna związana z SOE/ DGC, który w tamtym czasie stwierdził iż – mimo starań, nie jest w stanie  nic zrobić dla Just Survive.

Najwyraźniej sytuacja się zmieniła, gdyż podczas ostatniego streama, Jace Hall nadmienił iż trwają rozmowy z DGC nad kontynuacja prac nad Just Survive i wygląda na to, że gra ta wcielona zostanie do Z1 Battle Royale jako jeden z dostępnych trybów.

Współpracujemy z DGC nad wymyśleniem sposobu, w jaki możemy przenieść Just Survive do spółki NantG Mobile.

Oznacza to, że Just Survive nie zostanie zamknięte i na razie pozostanie w trybie podtrzymania, na razie bez wsparcia, ale w tym czasie chcemy współpracować ze społecznością i wspólnie znaleźć właściwy sposób na ponowna integrację tego survivala jak trybu Z1 Battle Royale. .

Tak, będziemy mieć tryb przetrwania, Just Survive przetrwa.

Zanim to się stanie, Jace Hall i jego ekipa ma sporo rzeczy do ogarnięcia, np. skórki z Just Survive, które by móc nosić w Z1BR, trzeba będzie zdobyć lub kupić od graczy survivala.

I co o tym sądzicie?

Poprzedni artykułElder Scrolls Online rozdaje darmowego wierzchowca Nascent Indrik
Następny artykułArcheAge 5.0: Relics of Hiram zadebiutuje już 24 października