Wygląda na to, że premierę MapleStory 2 można uznać za udaną. I to bardzo. Zaledwie tydzień po premierze studio Nexon poinformowało, iż gra ta przyciągnęła już ponad milion graczy!

Z tej też okazji, do czwartku (25 października), podwojono nagrody otrzymywane za ukończenie normalnych instancji grupowych na wszystkich poziomach. Prócz tego osoby, które mają postać na 60 poziomie i zalogują się do gry otrzymają prezenty: 1x Style Crate w sobotę i 500 Red Meret w niedzielę.

Prócz tego do 8 listopada można wziąć udział w Halloweenowym wydarzeniu, gdzie do zgarnięcia są pety, wierzchowce i wiele przedmiotów kosmetycznych. Więcej informacji na temat tego wydarzenia, znajdziecie w TYM MIEJSCU.

A tymczasem bardzo gorącym tematem wśród społeczności MapleStory 2 jest limit na ilość instancji grupowych, za ukończenie których można otrzymać nagrody każdego dnia i tygodnia. W tej chwili gracze mogą otrzymać nagrody za ukończenie maksymalnie 10 instancji jednego dnia i 30 na tydzień na każdej postaci. Wbrew pozorom nie jest to dużo.

Dla fanów grindu jest to zdecydowanie zbyt mała liczba i praktycznie od czasu beta testów domagają się oni zmian. I takowe nadejdą, ale dopiero w listopadzie. Zgodnie z informacją podana przez producenta, w MapleStory 2 pojawi się zupełnie nowa funkcja, która umożliwi zresetowanie licznika na jednej postaci na koncie.

Nie jest to może zbyt wielka zmiana, ale zawsze coś. Tym bardziej, że także w listopadzie do gry zawita 10-osobowy rajd Chaos, którego ukończenie prócz sporych umiejętności, wymagać także będzie odpowiedniego wyposażenia. Możliwość resetowania ilości ukończonych instancji grupowych – nawet na jednej postaci, z pewnością może w tym pomóc.

Poprzedni artykułDark Harvest powraca do Dauntless, nadciąga Riftstalker
Następny artykułEpic Games zmienia plany względem Fortnite Ratowanie Świata