Jeśli tak jak i ja sądziliście, że premiera dodatku Isle of Siptah do Conan Exiles zakończy prace nad tą grą, to chyba byliśmy w błędzie.

Na serwer testowy trafiła aktualizacja 2.5 obejmująca długaśną listę poprawek oraz największy balans wszystkiego w historii tej gry. Począwszy na rzemiośle, poprzez bronie, animacje, a na królikach biegających w kółko skończywszy.

Do gry dodane zostaną między innymi małe zagrody dla zwierząt, dzięki czemu będzie można je oswajać bez konieczności zajmowania sporego kawałka ziemi. Jedyny minus tej nowości – nie dla mnie, bo tak powinno być od początku – to ten, że w przeciwieństwie do wielkich zagród można w nich oswajać jedynie pojedyncze zwierzę.

A jeśli postanowicie oswoić sobie jakieś młode zwierzątko, to musicie się liczyć z tym, że zaalarmuje on swoim wrzaskiem całą okolicę i będziecie musieli wpierw rozprawić się z jego rodzicami, ciotkami i resztą rodziny.

Dodano także w końcu możliwość zobaczenia nie używanej broni, co jest dość sporym usprawnieniem, jeśli weźmiemy pod uwagę jak pięknie wyglądają co niektóre z nich. W końcu będzie możliwość podziwiać je także poza walką.

Prócz tego developerzy dodali nowe ustawienie umożliwiające kontrolę ilości obrażeń zadawanych przez niewolników innym NPC, a także nowe animacje dla katan, wielkich toporów i pazurów. Te same bronie doczekają się także lekkich i ciężkich ataków, a pazury otrzymały nowy trzeci atak, którego nie można zablokować.

Z innych zmian i nowości należy wspomnieć o redukcji czasu wytwarzania bandaży, nowych przepisach jakie można się nauczyć w stygijskich obozach na Siptah oraz poprawkach postaci niezależnych na Siptah, które maja mniejszą szansę na utknięcie w ścianie. Eliksiry umieszczone w zwierzakach i wierzchowcach w końcu znikają tak jak być powinno, a jak wasza postać będzie się topić, to usłyszycie teraz nowe, bardziej realistyczne odgłosy.

Aktualizacja 2.5 do Conan Exiles trafiła na serwer testowy i nie wiemy jeszcze kiedy trafi na serwery Live. Zważywszy jednak na to, że Skandynawowie mają tradycję brania kilkutygodniowych letnich urlopów całą firmą, zgaduję, że stanie się w najbliższym czasie lub też dopiero po ich powrocie.

ŹRÓDŁOForum
Poprzedni artykułMalowane bazy, dekoracje i morskie stworzenia zawitały do Raft
Następny artykułESO: I kto by pomyślał, że będę rajdować na tanku?
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ragi

Lepiej o serverze pomyśl : D

Last edited 3 lat temu by Ragi