Trzy tygodnie po wcześniejszej zapowiedzi, ekipa Hello Games udostępniła graczom kolejną darmową aktualizację do No Man’s Sky – Frontiers. I jest ona naprawdę sporych rozmiarów.

Od dzisiaj każdy gracz No Man’s Sky może zostać nadzorcą własnej proceduralnie generowanej osady zamieszkiwanej przez kosmitów. Dzięki odpowiednim wyborom oraz dbaniu o dobro mieszkańców, osadę można rozbudowywać i powiększać, a z czasem należy nawet bronić przed atakami Strażników.

Nowo dodane osady można znaleźć w zamieszkałych systemach w całym wszechświecie. By jednak zostać jej nadzorcą, trzeba wcześniej zaskarbić sobie szacunek jej mieszkańców. Z czasem gracze staną się odpowiedzialni za wszystkie aspekty życia osadników, począwszy od nadania nazwy osadzie, poprzez wybór budowanych budynków, zlecanie festiwali poprawiających nastroje, rozwiązywanie sporów i wiele innych rzeczy.

Każda osada jest generowana proceduralnie – zarówno zewnątrz, jak i wnętrza budynków – wliczając to rodzaje budynków, ich układ, kolory oraz dekoracje. Każda z nich posiada unikalny zestaw cech, które należy utrzymać w równowadze bo mają wpływ na populację, szczęście i produktywność. To właśnie dzięki nim i odpowiednim wyborom, nawet najmniejszą osadę można z czasem zmienić w kwitnące i tętniące życiem miasto. A rozbudowa jest tego warta, bo wysoka produktywność gwarantuje stały dochód oraz lukratywne nagrody dla nadzorcy.

Osady przyciągają gości, a odwiedzający je kosmici mogą poprosić o możliwość dołączenia do niej, co zwiększy oraz wzmocni populację, a także doda unikalne umiejętności specjalistyczne.

Niestety, Strażnicy traktują wszystkie obszary cywilizacji z wrogością, a to oznacza, że wraz z upływem czasy dobrze prosperująca osada nieuchronnie przyciągnie ich uwagę. Dlatego też prócz budynków zwiększających produktywność, czy też nastroje, warto zainwestować także w budynki oraz drony obronne.

To jednak nie koniec dobroci, jakie trafiły dzisiaj do No Man’s Sky. Prócz osad developerzy dodali obłoki międzygwiezdne i mgławice, znacznie ulepszony system budowania wraz z kilkuset nowymi elementami budowlanymi, a także ruszyli z trzecim sezonem Ekspedycji oraz kampanią na Twitch, dzięki czemu do zdobycia będą unikalne nagrody.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułZapowiedziano otwarte beta testy New World!
Następny artykułFallout 76: Koniec Nuklearnej Zimy, niech żyją Własne Światy!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

No tego to sie nie spodziewałem. Może czas odkurzyć tytuł?