Gdy w zeszłym tygodniu studio WildCard wydało pierwsze płatne rozszerzenie do ARK: Survival Evolved, spora część fanów tej gry nie była szczęśliwa.

Wielu z fanów, nawet ci którzy naprawdę wspierają ten tytuł i przegrali w niego tysiące godzin, zadawało pytanie: „Jak to możliwe, że gra we Wczesnym Dostępie wydaje płatne DLC„? Strona ARK: Survival Evolved na Steam została wręcz zbombardowana tysiącami negatywnych opinii, przez co pozytywna do niedawna ocena tej gry spadła na negatywną.

Poczytaj o ARK: Scorched Earth

W trakcie weekendu jeden z developerów zaatakował gracza, który narzekał na ostatnie poczynania studia mówiąc, że „jego wypowiedź aż kipi wściekłością, a tak naprawdę to jest zbyt dużą sknerą aby zapłacić 20$ za grę, która warta jest co najmniej 60$.” Od tego czasy developer ten zdążył już przeprosić społeczność ARK za swoje słowa, ale niesmak z pewnością pozostanie.

20160904_ARK-drama

Dzisiaj, wraz z zapowiedzią nowego dinozaura, studio WildCard postanowiło odpowiedzieć na zarzuty społeczności tej gry.

Mówiąc prosto: jesteśmy całkowicie zaangażowani w agresywny rozwój, tak aby w dniu premiery ARK: Survival Evolved był solidną i pełną różnych funkcji grą. Każdy w WildCard budzi się każdego dnia zastanawiając sie jak można ulepszyć tą grę w stosunku do dnia poprzedniego. Nie jest to proste, ale naszym zamierzeniem jest stworzyć grę, która będzie bardziej ambitna pod względem wielkości i funkcji od naszej pierwotnej wizji, kiedy to uruchamialiśmy ARK we Wczesnym Dostępie w czerwcu 2015 roku. Wasze opinie pozwalają nam stale rozwijać ten tytuł, aby stał się lepszy niż kiedykolwiek.

Scorched Earth: Nasza oryginalna wizja ARK zawsze obejmowała tworzenie rozszerzeń do ARK, wraz z infrastrukturą i systemami aby dynamicznie przesyłać dane pomiędzy różnymi trybami. Stwierdziliśmy, że z uwagi na znaczne ryzyko, lepiej będzie pracować nad tymi systemami będąc we Wczesnym Dostępie, niż po premierze. Mimo iż oznaczało to ujawnienie naszego pierwszego dodatku wcześniej, oznacza to również, że łatwiej pracować nam nad integracją kolejnych rozszerzeń do struktury ARK. Rozumiemy, że nie wszystkim się to podoba oraz doceniamy radość jaką mają gracze widząc jak wyglądać będą kolejne rozszerzenia. Teraz, kiedy mamy odpowiednie systemy wspierające rozszerzenia, możemy zapewnić, że po premierze mogą wystąpić jedynie minimalne problemy związane z integracja kolejnych DLC.

No i co o tym myślicie? Popieracie pomysł płatnych rozszerzeń w grze będącej we Wczesnym Dostepie, czy tez jesteście przeciwni? Myślicie, że to co zrobiło studio WildCard zainspiruje także inne studia i zobaczymy więcej takowych rozszerzeń?