Wydaje mi się, że nad grami sci-fi ciąży jakieś fatum. Być może wszystkie te, które to niby mają być następcami FireFall, przejęły także jego pecha?

Kilka godzin temu ze Steam zniknęło MMO w klimacie sci-fi, które to tworzone jest przez rosyjskie studio NeuronHaze – Project Genom.

Steam wyłączył także aktywację kluczy zakupionych ze stron trzecich, więc na tą chwilę niech Was nie skusi ich niska cena. Osoby posiadające dostęp do gry, nadal mogą się do niej zalogować.

 

Dlaczego do tego doszło? Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że o kasę.

Pomiędzy rosyjskim studiem NeuronHaze, a belgijskim programistą Artem Stehnovskym, który napisał podobno 90% kodu tej gry, pojawił się konflikt dotyczący honorarium za wykonaną pracę. Podobno Art w zamian za pracę miał otrzymać 10% udziału z zysków, co się nie stało. A trzeba powiedzieć, że nie są to małe pieniądze, gdyż przez ostatni miesiąc gra ta zarobiła na Steam ponad 230.000$. Jakby nie patrzeć obie strony pracowały na ‚słowo honoru’ i teraz mamy mały bałagan, bo nie wiadomo kto jest właścicielem tego tytułu.

Oczywiście są dwie strony medalu: wersję studia NeuronHaze możecie przeczytać na Twarzoksiążce, a wersje programisty Arta na Reddit.

Szkoda, że tak się stało. Mam nadzieję, że obie strony usiądą do rozmów i rozwiążą ten konflikt, tak aby gra ta jak najszybciej ponownie pojawiła się na Steam.