Tak, tak wiem – kolejny survival we wczesnym dostępie na Steam… No cóż, czas najwyższy abyście pogodzili się w końcu z faktem, że wczesny dostęp jest teraz na porządku dziennym!

Pływaj i walcz o przetrwanie- tak w skrócie można opisać tę grę. Subnautica to piękna gra survivalowa z eksploracją w podwodnym świecie, której akcja rozpoczyna się po tym gdy statek kosmiczny gracza rozbija się na oceanie obcej planety.

Gracze wcielają się w kapitana rozbitego futurystycznego statku, który aby przetrwać musi znaleźć pożywienie, wodę oraz wybudować nowy statek. A to wszystko pośrodku wielkiego oceanu.

Mimo, że akcja gry osadzona została w wodzie, to wcale nie oznacza to, że nie będzie tam zbyt wiele do zrobienia. Gracze muszą zarządzać poziomem tlenu, odkrywać piękne i jednocześnie przerażające podwodne tereny, poczynając od lasów alg, poprzez płaskowyże, aż po rafy i podwodne jaskinie. Do tego będą musieli zdobyć w tych warunkach pożywienie oraz obronić się przed drapieżnikami.

Pamiętam, że grę ta wspomniał ktoś tutaj na blogu i chyba była to Agoidd. Dodałam ją wówczas do mojej „listy życzeń” na Steam i jakoś o niej zapomniałam. Zwróciłam na nią ponownie uwagę przedwczoraj, gdyż z okazji niedalekiej premiery na Xbox One ekipa Uknown Worlds opublikowała nowy, piękny zwiastun. Co ciekawe, gra ta ma mnóstwo pozytywnych komentarzy, co rzadko się zdarza przy grach we wczesnym dostępie

 

Jeśli mieliście okazję zagrać w ten tytuł, to dajcie znać jak Wasze wrażenia 🙂