Tak, tak wiem – kolejny survival we wczesnym dostępie na Steam… No cóż, czas najwyższy abyście pogodzili się w końcu z faktem, że wczesny dostęp jest teraz na porządku dziennym!

Pływaj i walcz o przetrwanie- tak w skrócie można opisać tę grę. Subnautica to piękna gra survivalowa z eksploracją w podwodnym świecie, której akcja rozpoczyna się po tym gdy statek kosmiczny gracza rozbija się na oceanie obcej planety.

Gracze wcielają się w kapitana rozbitego futurystycznego statku, który aby przetrwać musi znaleźć pożywienie, wodę oraz wybudować nowy statek. A to wszystko pośrodku wielkiego oceanu.

Mimo, że akcja gry osadzona została w wodzie, to wcale nie oznacza to, że nie będzie tam zbyt wiele do zrobienia. Gracze muszą zarządzać poziomem tlenu, odkrywać piękne i jednocześnie przerażające podwodne tereny, poczynając od lasów alg, poprzez płaskowyże, aż po rafy i podwodne jaskinie. Do tego będą musieli zdobyć w tych warunkach pożywienie oraz obronić się przed drapieżnikami.

Pamiętam, że grę ta wspomniał ktoś tutaj na blogu i chyba była to Agoidd. Dodałam ją wówczas do mojej „listy życzeń” na Steam i jakoś o niej zapomniałam. Zwróciłam na nią ponownie uwagę przedwczoraj, gdyż z okazji niedalekiej premiery na Xbox One ekipa Uknown Worlds opublikowała nowy, piękny zwiastun. Co ciekawe, gra ta ma mnóstwo pozytywnych komentarzy, co rzadko się zdarza przy grach we wczesnym dostępie

 

Jeśli mieliście okazję zagrać w ten tytuł, to dajcie znać jak Wasze wrażenia 🙂

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Szubert

Mam ją od czasu kiedy jeszcze nie można było budować baz podwodnych. Widzę jak się zmienia. Twórcy nie próżnują. Wrażenia z eksploracji głębin rewelacyjne. Jedyny mankament to brak zajęcia w późniejszym etapie gry oraz wielkość terenu pod eksploracje. Już w momencie zbudowania seamoth`a (małego batyskafu) przepłynięcie mapy zajmuje chwile. Nie wspomnę o Cyklopie (większy batyskaf) pływając którym mam czasami wrażenie że obracając się zahaczam o krawędź mapy 😉 Z niecierpliwością czekam na misje, wyzwania cokolwiek co zajmie mnie na dłużej. Wybudowanie bazy, całego osprzętu, zwiedzenie Aurory (wraku statku kosmicznego którym lecieliśmy) oraz wyspy pływającej to wszystko co można obecnie robić w Subnautice

Drake84pl

Od kilku dni oglądam nagrania i prezentuje się bardzo ciekawie, niby typowy survival czyli zadbaj o pożywienie, wodę i zasoby potrzebne do craftu i budowy, ale to że akcja dzieje się w 90% pod wodą nadaje temu tytułowi smaczku, jedyne co mnie martwi to zabawa w późniejszych etapach. Na początku wszystko jest ładne i piękne bo dzieje się na niewielkiej głębokości, są kolory, światło słoneczne za dnia, cienie itp. ale im dalej a tym samym głębiej tym mroczniej i cała atmosfera trochę traci na zachwycie.
Nie mam nic przeciwko jakiejś ciemniejszej lokacji aby nastraszyć trochę gracza, ale niech to będzie jedna dwie jaskinie a nie duża część mapy, bo przez to gra w późniejszych partiach staje się dość przytłaczająca, szczególnie gdy wybuduje się tam bazę i siedzi się na dole przez większość czasu i udaje podwodnego nietoperza.
Ale ogólnie gra bardzo ciekawa i na pewno warta wypróbowania 🙂

P.S.
„… rozbija się na ocenie obcej planety” jakaś rybka zjadła ci literkę ;P