Czas na kolejną porcję informacji dotyczących prac nad Conan Exiles. Tym razem ekipa studia Funcom skupiła się głównie nad pracami związanymi z optymalizacją gry oraz poprawkami, ale czeka na nas także i kilka innych niespodzianek.

W zeszłym tygodniu do gry wprowadzono sporą aktualizację, a jedna z największych wówczas zmian związana była z systemem napraw przedmiotów. W tej chwili gracze nie mogą naprawić przedmiotu, jeśli nie posiadają przepisu na jego wytwarzanie. Zgodnie ze słowami twórców, zmiana ta została wprowadzona głównie po to, aby zwiększyć wartość łupów z pokonywanych przeciwników. To nie koniec zmian w tym systemie, bo już niedługo akcja naprawiania zajmować będzie określony czas, tak aby nie można było robić tego podczas walki. Oprócz tego gracze spodziewać się mogą dodania kamieni do szlifowania oraz zestawów naprawczych, które pozwolą na dokonanie pomniejszych napraw bez znajomości przepisu.

A nad czym obecnie pracują twórcy Conan Exiles?

Jak zapewne pamiętacie, cała ekipa pracująca nad ta grą podzielona została na kilka drużyn.

Drużyna Vanguard usuwa błędy i exploity, sortowaniem ekwipunku, a także wprowadza zmiany w interakcji postaci z otoczeniem, co powinno uniemożliwić opróżnianie skrzyń przez ściany. Terraformersi nadal pracują nad nowym lochem, a do tego stworzyli fazy księżyca, które już niedługo zawitają do gry i umożliwią twórcom uruchomienie specjalnych eventów od nich zależnych, co ma sprawić, że Ziemie Wygnańców będą tryskać życiem.

Ekipa pracująca nad walką i ruchem pracuje nad anulowaniem akcji oraz nowymi animacjami w walce, podczas gdy drużyna Featurama, dopracowuje system upadku i symulacji opadania ciał (ragdoll) w walce.

Jeśli chodzi o grafików, to skupili się oni nad optymalizacją elementów destrukcyjnych w bazach. Na ten moment poprawiono 140 elementów i zredukowano ilość polygonów o ponad 80%, co powinno pozytywnie wpłynąć na wydajność gry. Dodatkowo, wspólnie z Terraformersami, pracują oni nad nowym lochem oraz obszarami, eksperymentując z różnymi teksturami dla skał, roślinnością i otaczającym środowiskiem.

Wulkaniczna instancja w Conan Exiles

Ekipa animacyjna także zajęła się optymalizacją, w tym przypadku jednak na tapetę poszły animacje stworzeń w nowym systemie walki. Warto też wspomnieć o nowych stworzeniach, jakie pojawią się w Conan Exiles – nie które z nich będą mieć także młode.

Jak widać, sporo się dzieje w Conan Exiles, a małe panterki wyglądają słodko 😀