Studio Gamempires opublikowało nowy materiał filmowy, przedstawiający zaawansowany system zwilżania oraz osuszania różnych powierzchni, w tworzonej przez nich produkcji SCUM.

Jeśli nie kojarzycie tej gry, to kilka słów przypomnienia. SCUM powstaje na silniku Unreal 4 i zgodnie ze słowami twórców ma to być bardziej dynamiczne doświadczenie, niż te znane z innych gier należących do gatunku survivali. Gracze wcielą się w rolę skazanego, który został zrzucony na więzienna wyspie i musi walczyć o swoje przeżycie, biorąc jednocześnie udział w bezwzględnym reality show zwanym SCUM (Szumowiny). Otoczeni nieprzyjaznym środowiskiem, wrogimi graczami oraz hordami przeciwników AI, które sterowane są przez sieć telewizyjną TEC1, gracze będą musieli znaleźć sposób aby uciec z tej przeklętej wyspy.

Najnowszy materiał filmowy przybliża zaawansowany system zwilżania oraz osuszania różnych powierzchni, jaki będzie obecny w tej produkcji. Okazuje się, że odpowiednio dobrane warstwy ubrań ochronnych z pewnością pomogą w przetrwaniu. Wszelkie rzeczy, które będzie mogła nałożyć na siebie nasza postać, nie tylko mogą stać się cięższe pod wpływem otaczających warunków pogodowych, ale i będą mieć różne współczynniki wchłaniania wody. Oczywiście nie tylko na deszcz, czy też wpadnięcie do wody trzeba będzie uważać. Także i wykonując różnego rodzaju czynności, nasza postać będzie wydzielać pot, który zostanie wchłonięty przez ubiór. Im dłużej nasza postać będzie chodzić w mokrych ciuchach, tym bardziej wzrastać będzie jej podatność na różnego rodzaju infekcje.

Złym pomysłem będzie także wskakiwanie do wody z plecakiem, który momentalnie namoknie i pociągnie nas na dno…

Dobra wiadomość to ta, że noszone ciuchy można będzie wysuszyć na kilka sposobów. Najprostszym z pewnością będzie opalanie się na słońcu, ale to nie zawsze może być dobry pomysł, a do tego słońce rzadko będzie wyglądać zza chmur. Poza tym, paradując w kostiumie kąpielowym – bez względu na to jak seksownie wyglądającym, jest wielce prawdopodobne, że możemy stać się celem ataku. I właśnie dlatego gracze będą mogli osuszać swoje rzeczy przy ognisku, a także spacerując oraz przebywając na lekkim wiaterku…

Trzeba powiedzieć, że SCUM zapowiada się naprawdę interesująco, a jego premiera na Steam Early Access zapowiedziana została na początek 2018 roku.

Poprzedni artykułBabaGra.pl po liftingu!
Następny artykułPlanetSide 2 szykuje się na dodanie kolejnych baz