Sezon 5 w Fortnite Battle Royale zaczyna się jutro, a to oznacza iż gracze spodziewać się mogą kolejnej dużej aktualizacji. Dokładna tematykę kolejnego sezonu poznamy dopiero po wyłączeniu serwerów, a do tego czasu możemy tylko zgadywać jaka może ona być.

Według informacji podanych przez Epic Games, serwery Fortnite wyłączone zostaną jutro, 12 lipca, o godzinie 10:00 czasu polskiego.

W komunikacie podkreślono także, że rozmiar tej aktualizacji będzie większy niż zazwyczaj, więc twórcy zalecają sprawdzenie, czy gracze mają włączoną opcję automatycznego pobierania nowej zawartości. Z powodu wielkości tej aktualizacji, należy przygotować się  także na jej powolne pobieranie.

Gracze powinni także zapisać wszelkie dotychczasowe powtórki, które chcieliby zachować, bo w nowej wersji gry nie będzie można ich odtworzyć.

SEZON 5

Nadal nie ujawniono tematyki kolejnego sezonu do Fortnite Battle Royale. Epic Games milczy na ten temat, chociaż przygotowano pewien grunt pod nadchodzące zmiany.

Najbardziej rozpoznawalnym znakiem, że nadciąga coś wielkiego, jest wystrzelenie rakiety z siedziby złoczyńców, która to spowodowała pojawienie się olbrzymiej szczeliny w na niebie. Jej natura pozostaje tajemnicą, ale w kolejnych dniach gracze zauważyli mniejsze szczeliny pojawiające się w kilku miejscach na mapie. Co więcej, szczeliny te powiększyły się i pochłonęły znajdujące się w ich okolicy przedmioty.

Nie wiadomo konkretnie co stało się z tymi rzeczami, ale wiemy iż znak Durr Burgera pojawił się kilka dni temu na kalifornijskiej pustyni, wzbudzając olbrzymie zainteresowanie.

W kolejnych dniach wyszło na jaw, iż szczeliny te działają w dwie strony i na mapie Fortnite Battle Royale pojawiły się tajemnicze przedmioty: kotwica, powóz oraz szkielety zwierząt.

Kolejne podpowiedzi twórców zawierają zdjęcia przedstawiające maskę Kitsunę oraz nordycki topór.

KARNET BOJOWY

Wraz z początkiem Sezonu 5 gracze otrzymają także możliwość zakupienia karnetu bojowego. Epic Games nie ujawnił jeszcze szczegółów nowego karnetu, ale w poprzednich sezonach można go było zakupić za 950 V-dolców. Posiadacze płatnego karnetu bojowego w Sezonie 4, odblokują na starcie także 5 poziomów karnetu na Sezon 5.

Jeśli chodzi o V-dolce, to walutę tę można zakupić za prawdziwe pieniądze, zdobyć osiągając określone poziomy karnetu bojowego lub też grając w płatnym trybie PvE Fortnite: Ratowanie Świata.

Jak zwykle karnet bojowy da graczom dostęp do ekskluzywnej zawartości: skórek, emotek, V-dolców i innych nagrody.

PLAC ZABAW

Premiera Sezonu 5 w Fortnite oznacza także koniec dostępu do sandboxowego trybu okresowego Placu Zabaw.

Tryb ten ma pojawić się w przyszłości na stałe i w znacznie ulepszonym formacie, oferującym o wiele więcej możliwości. Niestety, nie podano na razie kiedy może to nastąpić.

FORTNITE: RATOWANIE ŚWIATA

Podobnie jak Fortnite Battle Royale, także i tryb PvE doczeka się znaczących zmian. W trybie tym pojawi się kolejna wersja Hordobicia, nowe bronie oraz bohaterowie rodem z Dzikiego Zachodu.

Pod koniec lipca do trybu tego dodana zostanie kampania w Dolinie Samowitości, która to zabierze graczy w nowe i unikalne miejsca. Zgodnie ze słowami Epic Games, kampania ta odpowie na wiele pytań dręczących graczy: czy dr Vinderman był bohaterem, czy też złoczyńcą?; kim jest „prawdziwa Ray” i gdzie przebywa?; czym tak naprawdę jest Burza i skąd się wzięła?

To jak – gotowi na rozpoczęcie Sezonu 5 w Fortnite?

Poprzedni artykułPUBG zbanował swojego największego streamera za granie z hackerem
Następny artykułSezon 5 – Zderzenie światów, zawitał do Fortnite Battle Royale!
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcelospt

A RŚ nie mialo byc za darmo ?

Kinya Turbgroszka

Będzie… kiedyś tam. Ale jeszcze nie teraz 🙂