Na 18 grudnia zaplanowano oficjalną premierę Miscreated i w tym samym dniu, do gry zastanych dodanie wiele nowości, takich jak chociażby nowi przeciwnicy, czy też ekstremalne warunki pogodowe.

Prócz tego studio Entrada Interactive planuje wprowadzić kilka ważnych zmian zmieniających dotychczasową rozgrywkę, a jedna z nich dotyczyć będzie pożywienia i napojów, jakie dotychczas można było znaleźć na mapie.

Okazuje się, że wody powierzchniowe w większości będą skażone i trzeba je będzie odkazić specjalnymi tabletkami lub wybudować w bazie oczyszczacz do wody. Gracze będą mogli także łapać deszczówkę, korzystać z pompy lub szukać wody głęboko pod ziemią (w schronach), ale niestety każda burza radiacyjna będzie powodować jej skażenie.

Wiele pojemników, jakie znaleźć można w świecie (butelki, słoiki, kanistry, itd.), wypełnione mogą być olejem i innymi substancjami, więc warto będzie na to zwrócić uwagę, zanim odruchowo „weźmiemy łyka„. Wypicie zbyt wiele paliwa może spowodować dość bolesną śmierć… Co ciekawe, to gracze uzyskają także możliwość zatruwania wody, poprzez wrzucenie do niej zgniłych roślin.

Obecność żywności w Miscreated także zostanie mocno ograniczona, a to znalezione w świecie najprawdopodobniej będzie skażone lub zatrute. I chociaż zgniłe pożywienie nada się na nawóz, to skażone i zatrute będzie już śmiertelne dla gracza.

Wraz z premierą gry, dotychczasowi gracze będą musieli zmienić podejście i nauczyć się cichej sztuki polowania na zwierzynę oraz uprawy roślin.

Powiem Wam jednak, że nieco się martwię: tyle nowości i zmian, a jakoś nie widzę ich testowania. A premiera aktualizacji 1.0 tuż przed przerwą świąteczną, co nie wróży najlepiej…

A z innej beczki. Ubisoft ogłosił wczoraj, iż zakupił dostawcę serwerów i3D.net, który jak do tej pory był jedynym (i kiepskim) dostawcą prywatnych serwerów dla Miscreated. Ciekawe co to znaczy dla hostowanych serwerów tej gry i czy może w końcu zawita ona na G-portal.

A jeśli zainteresował Was ten tytuł i planujecie zagrać w niego w najbliższym czasie, to zapraszam Was na Discorda Miscreated Polska, gdzie prócz najlepszej społeczności, znajdziecie także mnóstwo poradników i podpowiedzi.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułGloria Victis ulepsza system zdrajców, dodaje sojusze
Następny artykułFallout 76 zwiększa pojemność skrytek, ulepsza wydajność