Po kilku miesiącach nieprzerwanej gry w Conan Exiles – i nieszczęsnym skasowaniu serwera, zgrana społeczność polskiego serwera [PL] Turbogroszkowo [regulamin], uznała iż jest to dobry czas na zmiany. Tym bardziej, że zapowiadana od dawna aktualizacja do Conan Exiles, także sporo ich wprowadzi.

I dlatego też, już w tym tygodniu – o ile Funcom po raz kolejny nie zmieni zdania co do terminu wprowadzenia aktualizacji, rozpoczynamy swoja przygodę z Conan Exiles od początku. Tym razem jednak  z modem, który znacznie urozmaici rozgrywkę.

The Age of Calamitous to mod całkowicie odmieniający Conan Exiles, dodający nową zawartość, wyczyny, systemy, przepisy i wiele więcej. Gracze wybrać mogą jedną z pięciu frakcji uzyskując w ten sposób dostęp do unikalnych elementów konstrukcyjnych oraz wyposażenia wnętrz, a także broni i pancerzy.

Mod ten dodaje także wiele nowych stołów rzemieślniczych, możliwość uprawy roślin i hodowli zwierząt, nowe surowce, a także znacznie zmniejsza wagę wielu przedmiotów. Poza tym maksymalny poziom postaci ustawiony został na 120, przez co w świecie pojawia się wiele nowych ekstremalnie groźnych przeciwników.

Osoby, które dużo czasu poświęcają na stworzenie swojej wymarzonej postaci, także będą zadowolone z dostępu do nowych opcji.

FRAKCJE

System frakcji daje graczom możliwość wyboru jednej z pięciu frakcji, które oferują unikalne elementy konstrukcyjne, przedmioty wyposażenia wnętrz, kosmetyki, narzędzia, bronie oraz pancerze.

Oczywiście wszystkie przedmioty wytwarzane przez graczy, niezależnie od frakcji, nie są przywiązane do postaci, dlatego też można się nimi swobodnie wymieniać.

NPC służący do wyboru frakcji, znajdują się przy wejściu do Ścieków.

UWAGA WAŻNE: Po wybraniu frakcji, nie ma już możliwości jej zmiany!

ALLIANCE OF STROMHOLD

To frakcja tworzona przez trzy królestwa: Stromhold, Anour Hill oraz Arkanvail. Ostateczny wygląd tworzonych przedmiotów, wybiera się podczas wydawania punktów na wyczyny.

COLD EMBRACE

ELVEN COVENANT

FELGARTH

VANGHOUL

Prócz tego, wszystkie frakcje zyskują dostęp do elementów szklanych.

RZEMIOSŁO I SUROWCE

The Age of Calamitous bardzo mocno rozbudowuje także system rzemiosł, dodając nie tylko nowe stoły i warsztaty, ale także i surowce.

Klejnoty

Klejnoty używane są w jubilerstwie, a także jako waluta. Znaleźć je można podczas zbierania różnych surowców, z zabitych przeciwników NPC, a także w jaskiniach wypełnionych kryształami.

 • Ruby (rubin – popularny)
 • Sapphire (szafir)
 • Topaz (rzadki)
 • Emerald (szmaragd – bardzo rzadki)
 • Amethyst (ametyst – epicki)
 • Diamond (diament – legendarny)

Jubilerstwo można odblokować na poziomie 18 i do obróbki klejnotów wykorzystuje się Gem Crafting Bench.

Złoża

Mod Age of Calamitous dodajne nowe rodzaje metali i kamienia, które znaleźć można przy ciałach zabitych przeciwników, jak i wydobyć ze złóż węgla, żelaza, obsydianu i kamienia.

 • Slate (łupek)
 • Anthracite (antracyt)
 • Kronyx
 • Granite (granit)
 • Onyx (onyks)
 • Marble (marmur)
 • Tin Ore (cyna)
 • Copper Ore (miedź)
 • Cobalt (kobalt)
 • Eveiari
 • Cobblestone (bruk)

Drewno

 • Oak Wood (dębowe)
 • Pine Wood (sosnowe)
 • Scourged Wood (skażone)
 • White Oak Wood (biały dąb)

Zarówno metale, jak i drewno, przerobić można na inne rodzaje, korzystając z Enchanting Table.

Prócz tego do dyspozycji graczy oddano wiele innych stołów rzemieślniczych, takich jak chociażby konstrukcyjny (wygląda jak wielka waga), biurko alchemiczne do tworzenia barwników, browar, farmy roślin, zagrody dla zwierząt, ogrody, wiatraki, pomosty do połowu ryb i skorupiaków, tartaki.

Twórcy moda poukrywali także w świecie specjalne stoły rzemieślnicze, na których można wytwarzać unikalne przedmioty.

EKONOMIA

Waluta jest kluczem do stworzenia dobrze funkcjonującego społeczeństwa. W trakcie swoich przygód, gracze będą zdobywać monety, które można używać w transakcjach handlowych z graczami, jak i kupcami.

Monety znaleźć można przeszukując ciała pokonanych przeciwników, zbierając surowce, jak i wymieniając Tin Coin u NPC (Master of Coin), którego odblokowuje się na poziomie 5.

 • 100 Tin Coin (cynowe) można wymienić na 1 Copper (miedzianą)
 • 50 Copper na 1 Silver (srebrną)
 • 25 Silver na 1 Gold (złotą)

Prócz tego gracze mogą odblokować dostęp do kupców, którzy prócz rzeczy ogólnodostepnych, oferować będą także przedmioty kosmetyczne i wyposażenia wnętrz ekskluzywne dla poszczególnych frakcji.

Warto dodać, że także podczas zwiedzania Ziem Wygnańców, natknąć się będzie można na unikalnych kupców, oferujących przedmioty, które nie można zdobyć w żaden inny sposób.

Prócz tego mod ten oferuje administratorom możliwość nagradzania graczy tokenami lojalnościowymi, które to dają dostęp do przedmiotów sprzedawanych przez Samego Conana Barbarzyńcę. Oferuje on między innymi legendarne plecaki, narzędzia, barwniki, a także przedmioty wyposażenia wnętrz.

Zasady przyznawania tokenów lojalnościowych na polskim serwerze Conan Exiles, znajdziecie w tym miejscu.

PRZECIWNICY

The Age of Calamitous wprowadza także do gry nowych, znacznie wytrzymalszych przeciwników, począwszy od różne frakcje NPC, poprzez przeklęte stworzenia, aż po bossy światowe.

Mod ten oferuje także nowe rodzaje oczyszczeń, podczas których złapać można unikalnych niewolników – stworzonych specjalnie z myślą o nowych stołach rzemieślniczych, a także zdobyć bardzo rzadkie przepisy.

Oczywiście opisane powyżej nowości, które wprowadza The Age of Calamitous do Conan Exiles, to jedynie malutka część tego, na co natkną się użytkownicy serwera, na którym zainstalowany jest ten mod- nie chcę zdradzać wszystkich niespodzianek.

Dajcie znać poniżej, którą frakcję macie w planach wybrać – czas zaplanować wymiany.

PRZEZSteam
ŹRÓDŁOThe Age of Calamitous
Poprzedni artykułApex Legends banuje 16.000 oszustów, obiecuje lepszą komunikację
Następny artykułBless Online ostrzega: nadciąga Urdaata War Fortress, a wraz z nią mocarni przeciwnicy
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Już się nie mogę doczekać. Wybiore frakcje Kingdom a Diuna Elven Covenant ze wzdledu na budynki. Białe prezentują się pięknie. Szkoda że przenieśli datę.

Aniol

Zastanawiałem się nad COVENANT… ale to elfy (fuujjj :P) więc zostaje tak jak na testach FELGARTH . W końcu ten ich kruk z daleka wygląda anielsko 😛

Ragi

kingdom bo anioł mnie inkwizycją straszy jak wezmę Felgarth 😀

ghoulas

Jeszcze Cold Embrace i Vanghoul’e zostały 🙂

Ragi

sparta bierze cold 😉

Kinya Turbgroszka

Neeeeeee…. ja chciałam Felgarth 🙁 A tak będę musiała wziąć Cold Embrace 🙁

ghoulas

No to braknie Vanghouli, wiem że najbrzydsze budynki maja i nieciekawe bronie.