Na 15 września twórcy Fallout 76 zapowiedzieli sporych rozmiarów aktualizację, która nie tylko zapoczątkuje Sezon 2, ale także wprowadzi sporo zmian w rozgrywce.

Najważniejszą zmianą będzie z pewnością Jedno Pustkowie, czyli zmiana, która wprowadzi dynamiczne dostosowywanie się poziomów wrogich stworzeń, by lepiej pasowały one do każdego gracza, z którym walczą. Jeśli kilku graczy spotka tego samego wroga w tym samym momencie, poziom jego wzrośnie dla graczy o wyższym poziomie i zmaleje dla graczy o niższym poziomie.

Prócz tego do gry zawitają Legendarne Profity kart, a także Codzienne Operacje, czyli losowe starcia z przeciwnikami posiadającymi niepowtarzalne mutacje, umożliwiające im na przykład działanie w ukryciu, wybuch po śmierci i wiele innych zaskakujących niespodzianek. Zadania te będzie można wykonywać solo lub też w grupie, a za ich ukończenie do zdobycia będą atrakcyjne nagrody.

W Sezonie 2 fani Fallout 76 dołączą do Pancernego Asa i Potężnego Patrolu podczas walki z Ujarzmicielem i jego bandą sługusów. Tak jak i w Sezonie 1, także i podczas drugiego do zdobycia będą mogli nowe nagrody obejmujące między innymi przedmioty kosmetyczne, elementy CAMP, walutę, pakiety kart profitów i wiele innych rzeczy.

Jednak początek Sezonu 2 to także kilka zmian, które zawitają do gry. Zacznijmy od tego, że osoby zainteresowane, już na starcie gry będą mogły odblokować sobie rangi płacąc Atomami. Prócz tego część nagród z Sezonu 1 – takie jak pudełka śniadaniowe, przetwornik amunicji, czy też kurnik – dodane zostały do handlarza i będzie można je zakupić za sztabki złota.

Prócz tego developerzy dodadzą kilka nowych wyzwań codziennych i tygodniowych oraz zapowiedzieli więcej wydarzeń z podwójnymi punktami SCORE – a wszystko po to, by gracze nie musieli spędzać kilka godzin dziennie każdego dnia, by móc odblokować kolejne rangi.

Poprzedni artykułNew World: Wielka wyprawa małych Turbogroszków na koniec świata
Następny artykułFinal Fantasy XIV rusza z kolejna fazą odbudowy Ishgardu