Osobom lubiącym typowe survivale z pewnością wystarczą standardowe wyzwania tego typu gier w postaci zdobycia pożywienia i wody, zbudowania schronienia chroniącego przed zagrożeniami środowiskowymi, czy też walką z przeciwnikami. Jeśli o mnie chodzi, do Conan Exiles przekonało mnie coś zupełnie innego.

Historie.

Twórcy gry postarali się bardzo mocno, o to by prócz typowych aspektów survivalowych, gra ta oferowała także pewnego rodzaju fabułę. Owszem, to my sami musimy uzupełniać brakujące elementy historii, którą chce nam przekazać ekipa Conan Exiles, ale jest to naprawdę warte zachodu.

Zamiast standardowych NPC, znanych z innych produkcji z wykrzyknikami nad głową, w tej grze musimy mieć oczy dookoła głowy i zwracać uwagę na wszystko co się dzieje. Przemierzające ten świat duchy przeszłości ujawnia nam pewne tajemnice: ukryte skarby, wejścia do tajemnych podziemi, czy nawet miejsca ukrycia dzienników.

Ziemie Wygańców wypełnione są także różnego rodzaju obeliskami. Jedne z nich to głosy z przeszłości, informacje przekazywane przez wcześniejszych mieszkańców tych ziem. Inne to wiedza, która może się nam przydać w najbardziej zaskakujący sposób. Są i takie, które pozwolą nam na odległe podróże – pod warunkiem, że macie dostęp do pokoju map.

Warto czytać porzucone księgi, czy też zwoje. Można się z nich dowiedzieć nie tylko o przygodach mieszkańców tych ziem, ale i nauczyć nowych receptur, czy też emotek.

I o ile zdecydowana większość mieszkańców zamieszkujących Ziemie Wygnańców zaatakuje nas z okrzykiem, że wytnie nam nasze serce i będzie kąpać się w naszej krwi – co jest nieco dyskusyjne, bo zazwyczaj to moja postać ocieka krwią, to są i tacy którzy z nami podyskutują. A niektórych z nich znamy nawet z książek, czy też filmów…

A jeśli to nadal nie przekonuje Was co do tego, jak wyjątkową produkcją jest Conan Exiles, to może przekonają Was opisy przedmiotów, jakie znaleźć można w tym świecie. Uwierzcie mi, że każdy do czegoś się przydaje, a do tego ma interesujący opis. A to nie wszystko, bo część z tych opisów może Wam nie tylko ujawnić kolejne tajemnice, ale i pomóc niektóre z nich rozwiązać.

Jak na razie uwielbiam tę grę i mój serwer PvE, gdzie w spokoju można budować i zwiedzać ten przepiękny świat.

Poprzedni artykułSprawdź się w turnieju Fortnite War Legend’s!
Następny artykułDauntless bije rekordy popularności i… kolejek