Turnieje Fortnite Battle Royale cieszą się coraz większą popularnością, a ostania informacja Epic Games, o przeznaczeniu 100 milionów dolarów na pulę nagród na najbliższy rok, jeszcze bardziej ucieszyła fanów esportu.

Turniej Fortnite War Legends dla DUO to pierwszy turniej z wielu, jakie rozegrane zostaną w tym roku w Europie. Dzięki uczestnictwu w tym turnieju, będziecie mogli się sprawdzić i być może wypromować!

Rozgrywki będą miały formę jednorazowego turnieju towarzyskiego. Społeczność zostanie podzielona na 5 regionów i przeprowadzi proces kwalifikacyjny, w ramach którego zostaną wyłonione drużyny, które wezmą udział w wielkim europejskim finale. Odbędzie się on w środę, 20 czerwca. Faza kwalifikacji będzie odmienna dla każdego z regionów tak, aby zachować klimat charakterystyczny dla spotkań najlepszych graczy.

Miejsca zostaną rozdzielone pomiędzy poszczególne regiony w następujący sposób:

 • 16 graczy / 8 par dla Europy Centralnej i Wschodniej
 • 16 graczy / 8 par dla Belgii, Francji, Luksemburga i Szwajcarii francuskojęzycznej
 • 16 graczy / 8 par dla Niemiec, Austrii i Szwajcarii niemieckojęzycznej
 • 16 graczy / 8 par dla Hiszpanii, Włoch i Turcji
 • 24 graczy / 12 par dla Zjednoczonego Królestwa, Holandii, krajów północnych i zespołów europejskich.

Kwalifikacje do finałów turnieju War Legend’s podzielone zostały na kilka faz:

 • I faza – otwarte kwalifikacje dla regiony CEE;
 • II faza – kwalifikacje dla zamkniętych grup (400 najlepszych Duo);
 • III faza – 20 najlepszych duo z regionu CEE walczy z najlepszymi duo z Rosji  (Rosjanie wybrani w lokalnych kwalifikacjach);
 • IV faza – 8 najlepszych Duo z CEE i Rosji weźmie udział w wielkim finale War Legends France.

Otwarte kwalifikacje dla Europy Środkowo Wschodniej ruszyły i każdy gracz Fortnite może się już zapisać!

Oczywiście, zanim się zgłosicie, musicie spełnić kilka podstawowych wymagań:

 • Są to mecze Duo, więc należy znaleźć partnera, którego nie można już zmienić do końca trwania rozgrywek;
 • Obaj gracze muszą mieć minimum winrate  5% na meczach Solo, minimum 20 wygranych meczy Solo i co najmniej 100 rozegranych meczy w dowolnym trybie (statystyki można sprawdzić na stronie FortniteTracker).

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez specjalny formularz przez kolejne 5 dni, lub też do momentu gdy zgłosi się 10.000 osób (5.000 drużyn). Gracze, którzy zakwalifikują się do rozgrywek, otrzymają email z instrukcjami i zaproszeniem do specjalnego serwera w aplikacji Discord, gdzie będą przydzieleni do odpowiednich kanałów.

W I fazie rozegranych zostanie 400 meczy, a najlepsze Duo z każdej gry przejdzie do kolejnego etapu. Co ciekawe, to gracze będą mogli dołączyć do tak wielu gier, do ilu będą chcieli, do czasu aż sami się nie zakwalifikują lub nie wypełni się pozostałe 400 miejsc, które zapewniają awans do fazy II.

Faza II potrwa 6 dni i w trakcie jej trwania gracze rozgrywać będą po 2 mecze dziennie, za które otrzymywać będą punkty zarówno za zajęte miejsce, jak i ilość eliminacji przeciwników. Na koniec tych rozgrywek, 20 najlepszych Duo awansuje do kolejnej fazy.

Faza III to walka o dalsze kwalifikacje przeciwko najlepszym drużynom z Rosji. Tym razem rozgrywki potrwają 7 dni, a uczestnicy rozgrywać będą 5 meczy na dzień. Tak jak wcześniej, gracze nagradzani będą punktami zarówno za zajęte miejsca, jak i ilość eliminacji przeciwników.

Osiem najlepszych DUO z regionu CEE i Rosji, weźmie udział w finale, który to odbędzie się pod 20 czerwca. W sumie, zmierzy się w nim 44 drużyn z całej Europy, które rozegrać będą musiały 5 meczy.

Zwycięska drużyna może być tylko jedna…

Pewnie chcielibyście wiedzieć jakie nagrody są do zdobycia?

Zwycięzca pierwszego ogólnoeuropejskiego turnieju War Legend wygra szaloną sumę 0 Euro. Uczestnicy otrzymają ponadto bezcenny przywilej przyjęcia gratulacji z rąk War Legend, jak również jednego spersonalizowanego kapelusza na osobę.

Więcej informacji na temat kwalifikacji, jak i samego turnieju znajdziecie na oficjalnej stronie War Legend’s.

Zapisy na turniej przyjmowane są TUTAJ. Pospieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona 😀

Poprzedni artykułWeekendowa ruletka w H1Z1, do zdobycia kolejne nagrody
Następny artykułOdkryjcie tajemnice kryjące się w Conan Exiles!