Zakupiliście któryś z pakietów fundatora do MapleStory 2? Jeśli tak, to już dzisiaj wieczorem będziecie mogli zagrać w tego przesłodkiego MMORPG’a!

Jeśli natomiast nadal nie jesteście przekonani, czy warto zakupić pakiet by mieć wcześniejszy dostęp, to oficjalna premiera zaplanowana została na 10 października i wówczas będziecie mogli zagrać za darmo.

Przygotowując się do premiery, ekipa MapleStory 2 zamieściła kilka ważnych informacji.

Po pierwsza, to gra ta NIE będzie Pay-to-Win. Oznacza to, że gracze nie będą w stanie zakupić strojów posiadających statystyki, studio nie będzie sprzedawać Lumistones, które zwiększają statystyki wyposażenia, a także zrezygnowano z odradzania płatnego Meretami (waluta premium).

Zamiast tego Nexon ma nadzieję zarobić sprzedając bezpośrednio liczne przedmioty kosmetyczne, oferując Premium Club czyli subskrypcję z licznymi bonusami, pobierać prowizję od sprzedaży rzeczy zaprojektowanych przez innych graczy oraz sprzedawać unikalny lootbox – Style Crate.

Wiem, że większość z nas nienawidzi lootboxów z losowymi nagrodami, ale Style Crate ma być nieco inna. Przede wszystkim szansa na otrzymanie każdego ze znajdujących się w niej przedmiotów kosmetycznych wynosić będzie 1% (tak, w skrzynce będzie 100 przedmiotów!), a do tego każdy z nich będzie można zamienić na walutę i wydać ją na ten wymarzony w Style Crate Coin Shop.

Ponadto ekipa MapleStory 2 postanowiła zapewnić graczom różne możliwości levelowania postaci. Oznacza to, że wszelkie SP i AP otrzymywane za ukończenie questów epickich zostały usunięte, a zamiast tego otrzymywać się je będzie za zdobyte trofea. Zwiększono także ilość punktów doświadczenia otrzymywanych za ukończenie epickiego questa, tak by starczyło na otrzymanie kolejnego.

Prócz tego zwiększono punkty doświadczenia otrzymywane za pokonanych przeciwników oraz zbalansowano zarabianie XP z innych czynności, takich jak chociażby łowienie ryb.

By hardcorowi gracze mieli szansę na ukończenie najtrudniejszych wyzwań, zwiększono ilość bezpiecznego odradzania z trzech na pięć, a także dodano odradzanie za Meso, waluty otrzymywanej w grze. Instancje poniżej poziomu 20 zostały lekko znerfowane, a do tego ilość otrzymywanych punktów XP ulegnie znacznemu zmniejszeniu po ukończeniu 30 instancji grupowych w danym tygodniu.

Mam także dobre wiadomości dla fanów housingu. Funkcja powiększenia rozmiaru domów, jak i większość elementów budowlanych, udostępnione zostaną za darmo. Ceny płatnych elementów zostały znacznie zmniejszone, a do tego wymagania odnośnie  poziomu domów dla niektórych z nich, zostały usunięte.

Wraz z dzisiejszym wcześniejszym dostępem dla posiadaczy pakietu fundatorów, do gry trafi też spora aktualizacja, która wprowadzi wiele usprawnień. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Zgodnie z informacją podaną przez Nexon, serwery MapleStory 2 udostępnione zostaną graczom, którzy zakupili jeden z pakietów fundatora, już dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego. Pakiety dostępne będą w sprzedaży do czasu oficjalnej premiery.

To kto z Was już zagra już dzisiaj?

Powiem Wam, że kiedy w 2015 roku po raz pierwszy napisałam na tej stronie o MapleStory 2, to nie sądziłam wówczas (Miałam nadzieję!) iż doczekamy się premiery tej gry na Zachodzie.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułSerwery Conquest już dostępne w ARK: Survival Evolved
Następny artykułBless Online uruchamia Halloweenowe eventy, zapowiada rajd Patala
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

O 19 z żoną startujemy! Nie mogłem sie doczekac po smaku jaki mi narobili Beta’mi 😀

Kinya Turbgroszka

zazdroszczę, ja musze poczekać do 10 października ;(