Nexon może się w końcu pochwalić sporym sukcesem, bo wygląda na to, że MapleStory 2 spodobał się zachodnim graczom. Kilka dni temu studio chwaliło się, że do gry zalogowało się już ponad milion użytkowników, a teraz ujawniono, iż przekroczono kolejny kamień milowy: ponad 2 miliony stworzonych postaci.

W ramach podziękowań, twórcy szykują kolejne specjalne wydarzenia, które z pewnością spodobają się graczom i pomogą im w zdobyciu wyposażenia wymaganego w instancjach hard mode.

Do czwartku, 1 listopada, wydłużono event z podwójnymi nagrodami w normalnych instancjach grupowych. Prócz tego, już w ten weekend gracze będą mieli okazję zdobyć zwoje do ulepszania wyposażenia, a także 400 czerwonych meretów.

By otrzymać zwoje do enchatingu trzeba mieć chociaż jedną postać na poziomie 50. Nie można ich sprzedawać, ani wymieniać z graczami, ale można będzie je przekazywać innym postaciom na koniec. Warto dodać, że rodzaj zwoju do ulepszania broni, zależeć będzie od klasy postaci na której zostanie otworzona skrzynka z nagrodą.

W sobotę i w niedzielę wszystkie konta z postacią na poziomie minimum 10 otrzymają w nagrodę torebkę z 200 czerwonymi meretami, co w sumie daje 400 czerwonych meretów do zdobycia. Torebki otworzyć będzie można dopiero po osiągnięciu poziomu 40.

Prócz tego Nexon zapowiedział delikatne zmiany w systemie Fair Fight, który to obecny jest w MapleStory 2 i polega na skalowaniu w dół obrażeń oraz bonusów wynikających w umiejętności klasowych. Chodzi tutaj głównie o to, by postać na 60-tym poziomie nie miała zbyt łatwo pokonując instancje na niższym poziomie.

Okazuje się, że wpływ tego skalowania w dół na poziomach 50+ jest rzeczywiście zbyt spory, dlatego też można się spodziewać 10% wzrostu w zadawanych obrażeniach po listopadowej aktualizacji. W planach jest także ulepszenie skalowania pasywnych buffów oraz umiejętności lekarza i thief, ale na razie nie podano daty, kiedy zmiany te miałyby zostać wprowadzone.

A tymczasem do 8 listopada można brać udział w Halloweenowym evencie, podczas którego do zdobycia są stroje, pety i wierzchowce. Korzystajcie póki możecie 🙂

 

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułZ1 Battle Royale ulepsza silnik, rezygnuje z Hauntfest, przerabia mapę Z2
Następny artykułTwórcy Elder Scrolls Online pracują nad nową grą MMO